Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

20.11.14 13:45

Бібліотека живих історій

 

Зустрітись віч-на-віч зі своїми стереотипами і з’ясувати, наскільки вони хибні, - таку можливість мали відвідувачі «Живої бібліотеки» 16 листопада 2014 року, у Міжнародний день толерантності. Захід, проведений у доволі незвичному форматі, удався цілком. Організатором «Живої бібліотеки» була СМГО «Центр європейських ініціатив» у рамках діяльності Молодого посла миру за підтримки Наукової бібліотеки УАБС.

Метою заходу було подолання упереджень до представників різних релігійних та етнічних груп, що проживають у м. Суми. У «каталозі бібліотеки» було представлено 7 надзвичайно цікавих «книг»: «Монастир... на дев’ятому поверсі – життя сучасної католицької монахині», «Учасник антитерористичної операції», «Африка», «Інвалідність – не вирок (вада – не перешкода, а іспит для повноцінного життя)», «Переселенець. Людина з зони АТО», «ВІЛ та щастя сумісні?!», «Західна Україна».

Всього «живу бібліотеку» відвідало 137 «читачів». Як зізнаються відвідувачі, захід був цікавий не тільки своїм форматом, але й наповненням самих «книг», які завдяки своїй відкритості і щирості змінили відношення до багатьох важливих тем у нашому суспільстві. А деякі з «книг» зізнались, що, розповівши свою історію, нарешті відчули полегшення.

До початку читань відвідувачам був запропонований каталог з коротким описом «книг», а також правилами роботи «бібліотеки». Одним з головних правил було: «Читачі повинні повернути «книгу» у тому ж психічному та фізичному стані, у якому вони її взяли. Забороняється наносити «книзі» будь-яку шкоду, принижувати її або його гідність у будь-якій формі. Читач відповідальний за збереження стану книги».

Опис книг був побудований навколо стереотипів, що існують стосовно представника певної групи людей. Але завданням книг не було знищення стереотипів чи намагання переконати читачів у чомусь, вони просто розповідали щирі історії свого життя та ділились своїм унікальним досвідом. Читачі задавали запитання та робили власні висновки. З каталогу читачі могли обрати три книги і отримати можливість спілкування з цікавою людиною протягом 30 хвилин.

Захід «Жива бібліотека» побудована на концепції позитивного миру (де мир сприймяється не як відсутність війни, а справедливе рівноцінне життя для кожного).

Це перший захід із серії «Живих бібліотек», що СМГО «Центр європейських ініціатив» планує організовувати. Наступні «читання» відбудуться 10 грудня 2014 року. Слідкуйте за новинами!