Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

01.06.07 10:56

Дні Європи на Сумщині

Рубрики: Новини євроінтеграції

 

26 травня цього року вперше в Сумах офіційно відзначалися Дні Європи. Згідно з програмою свята, на Театральній площі відбулись виставки творчих робіт художніх колективів, працювали інформаційні пункти громадських організацій, підприємств громадського харчування і підприємств торгових марок країн ЄС. Серед молодших школярів проводився конкурс малюнку на асфальті. В альтанці розташувався оркестр, який супроводжував «європейське містечко» виконанням відомих музичних творів європейських композиторів.

О 12:00 на сцені, розташованій перед театром ім. Щепкіна, розпочався концерт. Його відкрили виступи офіційних представників області та міста, а також гостей із ЄС. Обласна державна адміністрація запросила відвідати свято посла Єврокомісії в Україні Ієна Боуга, посла Угоршини, радника польського президента, представників Литви та Словенії.
Протягом всього дня на сцені відбувались виступи творчих колективів. Свято завершили молодіжна дискотека та святковий феєрверк.

Найбільша активність протягом всього дня спостерігалась біля інформаційного пункту Центру Європейської Інформації.

Жителі нашого міста прийшли відвідати виставку фотографій «Суми та Європа. Точка перетину». На виставці були представлені фотографії, подані сумчанами на однойменний конкурс з 10 квітня по 20 травня. Генеральним спонсором фотоконкурсу виступив АКБ «Індустріалбанк». Із поданих більше ста фотографій на виставку було відбрано 87, на яких зображені різноманітні сюжети з життя нашого міста. Відвідувачі виставки якраз і були тим самим жюрі конкурсу та відібрали найкращі фото у наступних номінаціях: «Цікавий сюжет», «Оригінальна ідея», «Краса міста», «Сумчани-європейці», «Європейський пейзаж», «Європейська архітектура», «Веселе фото». Зараз організатори конкурсу підводять підсумки. Переможці конкурсу будуть оголошені 1 червня 2007 року.

Крім того, cумський Євроклуб, що функціонує на базі Центру Європейської Інформації, розважав сумчан конкурсами та іграми: всі бажаючі змогли взяти участь у європейській лотереї, євро-кросворді, євробінго. Не дивлячись на важкі питання на тему європейської інтеграції, сумчани активно включалися у ігри та отримували корисні подарунки — літературу про ЄС.

Хоча захід святкування Днів Європи є новим для нашого міста, але навіть травнева спека не змогла зашкодити загальному позитивному настрою свята.

Серед людей, які відвідали свято, волонтери Євроклубу проводили соціологічне опитування з метою виявити ставлення сумчан до європейської інтеграції України. Результати виявилися досить цікавими: більше 80% опитаних вважають, що вступ у Європейський Союз відповідає національним інтересам нашої держави, але майже 70% впевнені, що це не відбудеться найближчим часом. Серед перешкод на цьому шляху сумчани бачать неготовність у економічному, політичному та соціальному планах. Більшість (55%) вважать, що Україна не готова до євроінтеграції в жодному плані. Попри це, ми покладаємо великі надії на ЄС: на думку опитаних в разі вступу в рідній державі покращиться економіка (43%), зросте рівень освіти (40%), підвищаться стандарти життя (50%), поліпшиться якість вітчизняних товарів (24%), а також ЄС допоможе подолати політичну та соціальну нестабільність (33%).