Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

23.05.11 19:25

Громадянське суспільство – в дії

Автор: Інна Битюк

Саме таку точку зору презентувала Голова правління ГО «Центр європейських ініціатив» Анна Ковбасюк на подіумній дискусії на тему: «Європейська інтеграція України: спільні цінності, спільний ринок, спільне майбутнє?». Вона проходила 23 травня 2011 року за ініціативи ГО «Центр європейських ініціатив», Інституту Євро-Атлантичного співробітництва та Представництва Фонду Конрада Аденауера.

Під час зустрічі обговорювали питання перспектив для європейської та євроатлантичної інтеграції України, змісту та бачення майбутньої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, впливу європейського курсу України на соціально-економічну ситуацію на Сумщині, а також розглядали ініціативу ЄС «Східне Партнерство» та аналізували досвід роботи з громадською думкою у інших країнах.

За словами Анни Ковбасюк, яка презентувала інтереси і можливості громадянського суспільства в процесах європейської інтеграції, щорічний рейтинг демократичних прав та громадянських свобод «Freedom House» свідчить, що в Україні найбільший регрес в демократії серед всіх країн Європи: «Відповідно і ЄС, і українській владі необхідно більше уваги зосереджувати на підтримці розвитку громадянського суспільства. Для цього варто зупинитися на двох основних напрямках роботи – налагодити діалогу громадських об’єднань з владою та проводити просвітницьку та інформаційну діяльність із суспільством щодо роз’яснення переваг та недоліків від європейської інтеграції тощо».

Як позитивний приклад діяльності громадського суспільства в напрямку просування ідеї європейської інтеграції Анна Ковбасюк навела приклад цьогорічного святкування Дня Європи в Сумах: «Наша організація «Центр європейських ініціатив» у співпраці з євроклубами міста організовує День Європи вже не перший рік. Цього року ми запропонували нашій міській та обласній владі написати спільну заявку на конкурс, який проводився Представництвом ЄС в Україні, і – посіди друге місце. А це означає, що Суми стало офіційним містом святкування цього Дня, куди завітає почесна делегація з ЄС». Голова правління ГО «Центр європейських ініціатив» наголосила, що громадянське суспільство має ініціювати, а не чекати, адже тільки об’єднавши зусилля можна досягти гідного результату.

У заході взяли участь поважні гості – голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Посол Борис Тарасюк, директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, Надзвичайний і Поважний Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску, заступник директора Департаменту ЄС Міністерства закордонних справ України Наталія Галібаренко, перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Богуслав Гертруда, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко та член Громадської ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва Україна та ЄС Вікторія Гуменюк.