Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

09.02.16 09:56

Як я був волонтером в Іспанії

 

Наш волонтер Тимофій Федорець щойно закінчив проект у рамках Європейської волонтерської служби у м. Малага, Іспанія, і ділиться своїми враженнями.

У відомого та талановитого радянського співака Булата Окуджави в одній із пісень є такі рядки:

Два життя прожити не можна,
Два щастя марна ідея

Для мене проект Європейської волонтерської служби у науковому центрі Принсипія у місті Малага став тим другим життям, багато в чому відмінним від мого попереднього.

Перед проектом я мав роботу, яка мені подобалась, багато друзів в рідній країні, рідних людей.

І все це одного дня я покинув, щоб поїхати на волонтерство – починати все з початку.

Що мною керувало?

По-перше моя давня мрія – Іспанія.

У 18 років я почав для загального розвитку вивчати іспанську мову і потроху закохався у культуру цієї південної країни. Після року навчання на приватних курсах, я захотів хоч раз у житті зануритись у цей інший світ.

По-друге – бажання зовсім нового, відмінного від попереднього досвіду (саме тому я обрав для свого волонтерства центр науки Принсипія).

По-третє – можливість познайомитись з новими людьми та допомогти їм.

Усі три мої мети збулися – я з головою занурився в іспанську культуру – спілкувався з людьми, подорожував (був в Кордобі, Гранаді, Севільї, Кадісі, Мадриді, багатьох довколишніх селах Малаги), відвідав більше ста культурних заходів (фестивалів, процесій, концертів, презентацій, конкурсів, воркшопів, тренінгів та ін.). Працював з людьми різного віку – від дітей до пенсіонерів, різного соціального статусу та різних фізичних можливостей.

По друге – я здобув досвід роботи у науковому центрі: робив експерименти, проводив екскурсії, допомагав із воркшопами для дітей. Крім того, у вільний час я навчав емігрантів з різних країн іспанської мови у Червоному Хресті.

По-третє я познайомився з дуже приємними людьми – дружній колектив з яким я працював, де атмосфера нагадує велику родину. Прекрасні сусіди по квартирі – молоді люди з Єгипту, Італії, Литви, Румунії. Добрі та розуміючі власники квартири, які проводили для мене екскурсії по навколишнім селам Малаги та влаштовували спільні обіди. Такі цікаві волонтери з різних країн, з якими я познайомився на тренінгах та під час відпочинку та багато-багато хороших знайомих та друзів. Усі вони привнесли в моє життя частинку чогось нового.

Сподіваюся, що мій вклад в цей проект також був корисним для організації та людей з якими я познайомився.

Ще побачимося!

Можу порадити усім цей волонтерський досвід – досвід ще одного життя.

Мрії збуваються! ЄВС – це круто!

Тут можна прочитати про досвід Тимофія більш розширено: http://m0ged0p0m0ge.livejournal.com/?skip=10