Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

04.12.08 14:44

Євроклубівці міста Суми взяли участь у новій серії рольових ігор «Формування майбутнього Європи»

Рубрики: Центр Європейської Інформації, Євроклуб, Неформальна освіта

 

З 25 по 27 листопада у школах №21, №22 та №24 міста Cуми були проведені рольові ігри «Формування майбутнього Європи», під час яких учням пропонувалося відчути себе у ролях високопосадовців, в чиїх руках знаходяться важелі управління європейськими державами.

Атмосфера офіційності відчувалася в повітрі, так як запропоновані ролі були дуже серйозно сприйняті дітьми. Головним питанням під час кожної гри було: чи вистачить українським представникам обґрунтувань для вступу у Європейський Союз. Також в кожній грі була представлена і інша країна-кандидат на вступ до ЄС – Туреччина. Зроблені під час гри висновки на основі матеріалів отриманих учасниками: ні Україна, ні Туреччина не готові до вступу у Європейську сім’ю, так як в жодній з цих країн ще не зовсім виконуються поставлені перед ними завдання.

Під час ігор учні отримали багато нової інформації про механізм функціонування інституцій Європейського Союзу, якої так не вистачає в шкільній програмі. Отримані знання, за відгуками учнів, будуть використовуватись як у повсякденному житті, так і на уроках в школі, та в роботі євроклубів, а також під час інтелектуальних ігор, які проводяться на рівні міста у Палаці дітей та юнацтва. Також учні охоче ділитимуться набутими знаннями з друзями, батьками, знайомими. Формат ділової гри дітям дуже сподобався, так як більшість з них ніколи не приймали участі у подібних заходах. Проведення ігор сприяло розвитку існуючих євроклубів та започаткуванню нових. А так як це було основною метою проведення ігор, можна зробити висновок, що мета була досягнута.

Продовження проведення подібних заходів заплановане у найближчий час, так як ефективність даної методики роботи з молоддю має своє підтвердження у досвіді роботи мережі євроклубів Сумської області.

Серія рольових ігор в навчальних закладах м. Суми є частиною проекту «Центр європейської інформації», що реалізується ГО «Центр європейських ініціатив» за підтримки МФ «Відродження».