Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

21.02.14 11:04

Коріння мистецтва

 

3-11 лютого 2014 року у м. Суми відбувся міжнародний молодіжний обмін «Чарівні руки, що діляться мистецтвом». Проект відбувся за підтримки програми «Молодь в дії» Європейського Союзу.

Молодь з 5 країн (Азербайджан, Вірменія, Польща, Румунія, Україна) зустрілись у м. Суми, щоб обмінятись різними видами народних промислів та рукоділля своїх країн (hand-made/handcraft).

Тема молодіжного обміну – культурне різноманіття та культурна ідентичність, які простежуються у різних народних промислах та сприяють толерантності, взаєморозумінню та інтеграції.

Молодь брала участь в інтеграційних заняттях, симуляціях. Кожна група готувала презентацію щодо впливу культури своїх країн на сучасний хенд-мейд, а також проводила майстер-класи з народних промислів та рукоділля, навчаючи один-одного.

Так, на приклад, Вірменська група запропонувала всім зробити разом підставки під кухолі прикрашенні вишивкою з вірменськими орнаментами, а також неймовірні фрукти з бісеру для фруктової корзинки. Румунська грума навчала всіх плести браслети з ниток з румунськими орнаментами, а також квіти з пластикових пляшок. Азербайджанські учасники запропонували зробити вази з мила, прикрашені квітами із стрічок. Другим майстер класом, проведений азербайджанською групою, став розпис по склу. Польські учасники провели, мабуть, найскладніший майстер клас з вироблення гобеленів, використовуючи національні мотиви. Українські учасники запропонували декілька майстер класів: кукли-мотанки, петриківський розпис, виготовлення квітів з паперу та цукерок та квілінг.

Учасники молодіжного обміну також взяли участь у заняттях, проведених місцевими майстрами, а саме, Оленою Чеповською (лялькі «Крупенички») та Наталією Дубініною (вироби із солоного тіста).

Цікавою та жвавою частиною обміну стали оксфордські дебати, тезою яких була «Вироби хенд-майд є марними у XXI сторіччі».

Продуктом молодіжного обміну став захід, який підготували учасники проекту разом з коротко-строковими волонтерами Європейської волонтерської служби, що перебувають у м. Суми у рамках проекту «Волонтери заради змін».

Молодь розробила серію майстер-класів із хенд-мейду для багатодітних сімей та будинків сімейного типу під назвою Roots of art («Коріння мистецтва»).

Сам захід відбувся 9 лютого у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці. Протягом зустрічі батьки і діти з 6 сімей навчалися національним промислам та рукоділлю 5 різних країн Кожен із молодих майстрів-учасників ділився своїми досвідом роботи з папером, фарбами, бісером, нитками та іншими матеріалами. Національні групи презентували майстер-класи для дітей різного віку та їх батьків. Найменші учасники 4-6 років спробували малювати тварин відбитками пальців. Діти 7-10 років вчилися петриківському розпису, робили букети з цукерок. Учасники 10-17 років створювали композиції у техніці квіллінг, а дорослі – кумедні закладинки для книжок та вчилися мистецтву вітражу.

Головна мета заходу – залучення сімей до проведення вільного часу у колі родини, поширення ідеї Європейського року 2014, просування культурного різноманіття, толерантності та взаєморозуміння.

Організатори молодіжного обміну: СМГО «Центр європейських ініціатив».

Партнери проекту:

  • Фундація «Щасливе дитинство», Польща
  • Молодіжний центр Степанован, Вірменія
  • Фундація «Нові горизонти», Румунія
  • Громадська асоціація «До єдності», Азербайджан
  • Східний Ринок: співпраця українських майстрів та волонтерів Корпусу Миру
  • Сумська обласна універсальна наукова бібліотека
  • Центр підтримки та розвитку родини "Калинове гроно"