Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

28.11.15 10:15

Крок до діалогу в полікультурному світі

 

Нещодавно, 7 - 14 листопада, у в мальовничому місті Таллін (Естонія) в рамках програми Європейського Союзу "Erasmus+" відбувся тренінговий курс "STEP IN: Step into the Dialogue", котрий об’єднав молодіжних лідерів та представників молодіжних організацій з 11 країн (України, Іспанії, Норвегії, Польщі, Грузії, Чеської Республіки, Німеччини, Угорщини, Вірменії, Республіки Білорусь та Естонії). Організацією-партнером з України виступила СМГО «Центр європейських ініціатив».

Програма тренінгового курсу "STEP IN: Step into the Dialogue" була насиченою, надзвичайно цікавою та спрямованою на вивчення сучасних методів налагодження зв’язку і комунікації в полікультурному середовищі.

Учасники активно долучилися до роботи, адже програма охоплювала такі актуальні теми як конфліктологія та мистецтво вирішення конфліктів, типологія конфліктів (конфлікт цінностей, поколінь, відносин, доступу до інформації тощо), методологія декодування або налагодження діалогу, стереотипи та методи їх уникнення, стилі і стратегії ведення переговорів, методологія альтернативних шляхів вирішення спорів (AlternativeDisputeResolutions), медіація конфліктів. Поглибленню та засвоєнню знань сприяла «польова» гра "Atlantis", що імітувала реальні сценарії конфліктів. Учасники тренінгового курсу мали змогу представляти інтереси різних сторін у спорах та конфліктах, а також застосувати на практиці всі наявні методи вирішення суперечок, ведення переговорів тощо.

Всі учасники засвоїли методику стратегічного планування та отримали практичні навички публічних виступів, проведення успішної медіації конфліктів, ведення переговорів у екстремальних умовах. Що є особливо цінним – міцна дружба та бажання застосовувати набуті знання на практиці. Тому логічним завершенням заходу і стала розробка його учасниками проектів, які охоплювали такі соціально-важливі теми, як толерантність у суспільстві; міжкультурна комунікація, особливо з мігрантами та групами-представниками етнічних меншин; конфлікти в родині та їх вплив на суспільство; менторство; уникнення стереотипів, налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

По завершенню тренінгового курсу учасникам були вручені спеціальні сертифікати "Youthpass", які підтверджують компетенцію в роботі з молоддю в сфері неформальної освіти.

Анна Ласукова,
Оксана Мироняк,
Тетяна Остапенко.