Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

18.07.11 16:57

Міжнародна літня школа «Євроінтеграція: теорія і практика» на базі Сумського НАУ

Автор: Замора Оксана Михайлівна

З 25 по 31 липня Сумський НАУ прийматиме учасників міжнародної літньої школи «Євроінтеграція: теорія і практика».

15 вересня 2010 року Сумський НАУ вітав делегацію Університету природних ресурсів та природничих наук BOKU, м. Відень (Австрія).

Метою візиту делегації було знайомство з науково-дослідним та навчальним потенціалом Сумського НАУ, а також обговорення перспективних напрямків спільної діяльності в рамках Європейських програм. Представники Віденського університету урочисто передали офіційні документи з прийняття Сумського НАУ до мережі університетів природничих наук Центральної та Південно-Східної Європи (CASEE). Тоді вперше співробітниками Сумського НАУ було презентовано концепції потенційних спільних навчальних, наукових та прикладних проектів в рамках мережі CASEE. Найбільший інтерес австрійських колег привернули ідеї проектів з безпеки продуктів харчування та молодіжної літньої школи з євроінтеграційної тематики.

В лютому 2011 року Фондом підтримки ініціатив мережі CASEE був оголошений конкурс проектних заявок і вже на початку квітня 2011 року стало відомо, що Фонд пітримав проектну заявку, направлену від Сумського НАУ.

Координатор проекту – Замора Оксана Михайлівна, к.е.н., старший викладач кафедри менеджменту ЗЕД та євроінтеграції, координатор міжнародних проектів. Тренером виступить к.е.н., доцент кафедри менеджменту ЗЕД та євроінтеграції Хворост Т.В.

Відтак, з 25 по 31 липня Сумський НАУ прийматиме учасників міжнародної літньої школи «Євроінтеграція: теорія і практика».

Серед них – представники Аграрного університету, м. Пловдів, Болгарія та Варшавського університету природничих наук (SGGW), Польща, а також студенти Сумського НАУ.

Особливістю заходу стане поєднання в програмі європейських інтерактивних тренінгових технологій, національно-культурного спілкування та теоретичних інформаційних сесій з тематики євроінтеграційних процесів. Експертами для останніх запрошено д.е.н., професора, завідуючу кафедрою менеджменту ЗЕД та євроінтеграції Михайлову Л.І. та представника громадського жіночого об’єднання «Дія», нещодавнього співробітника Головного управління економіки Сумської обласної державної адміністрації Борисову Л.Л. Залученим експертом з тренінгових технологій виступить Герасименко А.В., член громадських організацій «Ярославна» та «Центр Європейських Ініціатив». Керівники делегацій болгарського та польського ВУЗів виступлять з тематичними лекціями.

Зазначена літня школа стане унікальним заходом за участі студентів ВУЗів Болгарії та Польщі та України. Він дозволить студентам отримати не лише теоретичні знання з євроінтеграції, обмінятися досвідом зі своїми колегами з Європи щодо життя молоді в країнах, що вступили в ЄС, а і практичні навички з розробки та написання проектних заявок, застосування європейських інтерактивних тренінгових технологій.

Кульмінацією літньої школи стане розробка тренера громадської організації «Центр Європейських Ініціатив» - рольова гра щодо розширення можливостей молоді для об’єднаної Європи.