Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

11.01.09 14:10

Новий поштовх до творчості та новаторства в Європі: офіційне відкриття європейського року в Празі

 

Чеське Головування в ЄС та Європейська Комісія у середу дали офіційний старт Європейському року креативності та інновацій 2009 під девізом «Уявляй. Створюй. Будь інноваційним.» Рік був відкритий на церемонії в Празі Президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та чеським Прем’єр-міністром Міреком Тополанеком. Метою Року є розвивати творчі та інноваційні підходи в різних секторах людської діяльності і допомогти надати Європейському Союзу засоби, щоб зустріти майбутні виклики в глобалізованому світі.

Конференція, яка відзначила початок Року, була проведена в Празі в середу (7 січня 2009 року), її відвідали цілий ряд персоналій, включно з високими представниками країн-членів ЄС, Європейської Комісії, членами чеського Уряду, а також декілька Послів Року. Конференція відбувалась одночасно із зустріччю між Єврокомісією та чеським Урядом, після чого ввечері відбулась церемонія в Національному Театрі в Празі.

Європейський Рік розпочався на тлі поглиблення поточної економічної кризи і багато з доповідачів підкреслили, що надання поштовху до творчості та новаторства є частиною рішення. «Ми не знаємо, наскільки затяжною буде ця криза, або наскільки вона буде глибокою. Але коли вона закінчиться, саме ті, хто інвестував в креативність та інновації, будуть попереду всіх», – зазначив у своєму зверненні Ян Фігель, Єврокомісар з питань освіти, культури та молоді.

Вранці 7 січня перед Празькою конференцією пройшов круглий стіл, в якому взяли участь декілька Послів Року, під головуванням Еско Ахо (Esko Aho), заступника виконавчого президента компанії Nokia, екс-Прем’єр-міністра Фінляндії. Серед учасників були німецький винахідник пан Карлхайнц Бранденбург, французький дослідник Домінік Ланжевен, угорський творець Ерно Рубік та румунський режисер Раду Міхаилеану, разом з провідними бізнесменами, митцями та дизайнерами. Ці видатні особи прийняли ряд рекомендацій до урядів країн та інституцій ЄС, які були представлені паном Ахо на післяобідній конференції.

Серед учасників круглого столу був одностайний консенсус, що інвестування в освіту та навички, а також в творчу спроможність Європи повинно бути першочерговим пріоритетом інституцій ЄС та урядів країн. Як було зазначено в прийнятому документі, фундаментальною помилкою буде зменшити витрати на дослідження і розвиток нових технологій, та освіту в контексті поточної кризи. Згідно документу, креативність та інновації є засобами подолати виклики, що стоять перед Європою, включно з переходом до суспільства знань, демографічним викликом, глобалізацією та зміною клімату.

Рік задуманий як горизонтальний, всеохоплюючий проект, що включає багато сфер. Окрім освіти і науки, він залучає підприємництво, регіональні та дослідницькі політики, енергетику, транспорт, навколишнє середовище та інформаційне суспільство. Вже в перші дні 2009 року він викликав велику зацікавленість з боку країн-членів ЄС, компаній, творчих кіл та громадянського суспільства.

 

 Джерело: create2009.europa.eu