Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

10.06.09 12:06

Підведення підсумків Конкурсу локальних проектів для євроклубів Сумщини

 

27 травня 2009 року відбулося підведення підсумків та нагородження переможців Конкурсу локальних проектів. Конкурс проводився СМГО «Центр європейських ініціатив» для євроклубів Сумщини, в якому приймало участь 12 євроклубів з міста Суми та Сумської області.

Мета конкурсу – привернути увагу шкільної молоді до актуальних проблем міста Суми, розробити рішення, привернути увагу всієї громади.

Проект «Конкурс локальних проектів» розпочався з січні 2009 року і проходив у декілька етапів. Протягом цього часу діти мали змогу консультуватися з питань написання проекту у працівників ЦЄІ, обмінюватися ідеями зі своїми однолітками. Спектр тем, який був запропонований євроклубівцям для написання проекту був досить широкий: здоровий спосіб життя (заохочення та створення умов для занять спортом, запобігання розвитку шкідливих звичок); розвиток туризму в регіоні: розвиток туристичної інфраструктури; вирішення екологічних шляхом проведення різних заходів прямої дії місцевими суспільними структурами і неформальними групами; активне залучення і мотивування громадян, представників місцевого самоврядування для участі у волонтерських ініціативах з вирішення соціальних і культурних проблем місцевої громади; розвиток молодіжних ініціатив, дозвілля дітей і підлітків.

Під час «Європейського кварталу» учасники мали змогу презентувати свої проекти журі.

За результатами конкурсу третє місце розділили команда євроклубу ССШ № 4  «Step to Europe» з проектом спрямованим на розвиток туризму у м. Суми «Від Альтанки до Альтанки (гра-орієнтування)» та команда євроклубу «Енергія» з проектом «Фестиваль шкільних музеїв».

Два других місця посіли євроклуб «Вектор» ССШ №17 з проектом «Шкільний історико-краєзнавчий музей, як одна з форм популяризації знань з історії рідного краю серед школярів та громадськості» та євроклуб «Глобус» ССШ №9, який запропонував проект спрямований на розвиток молодіжних ініціатив «Кіноклуб».

Перше місце отримав проект  «Милосердя + чуйність = толерантність» євроклубу «Гармонія» ССШ №25. Мета проекту інформування школярів, громади міста про стан проблем дітей, позбавлених батьківського піклування та надання посильної допомоги, як матеріальної, так і моральної, малятам Сумського обласного спеціалізованого будинку дитини.

Переможці та учасники конкурсу отримали призи, грамоти та подяки від СМГО «Центр європейських ініціатив», Представництва євро комісії в Україні та Сумського обласного управління освіти і науки. 

Детальніше про проекти євроклубів, які приймали участь у Конкурсі локальних проектів можна прочитати за цим лінком