Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

10.03.12 12:17

Представники СМГО «Центр європейських ініціатив» – у числі перспективних людей Сумщини

 

За версією газети «ВС Панорама-Медіа» голова правління СМГО «Центр європейських ініціатив» Анна Ковбасюк увійшла у «ТОП-50 людей та їх корисних справ», а проектний менеджер і тренер громадської організації Юлія Єлфімова (Сакунова) потрапила у «Зелену десятку 2011».

Анна Ковбасюк отримала відзнаку за організацію грандіозного святкування Дня Європи у Сумах, яке у 2011 році проходило вп’яте. А Юлія Єлфімова у 2011 році стала молодим послом миру у рамках проекту Ради Європи. Також вона долучалася до традиційного святкування Днів Європи у Сумах.

Нагадаємо, на перший ювілей Днів Європи у Сумах завітала делегація Представництва Європейського Союзу та посольств-членів ЄС на чолі з Послом Жозе Мануелом Пінту Тейшейрою, оскільки місто стало переможцем конкурсу на спільну організацію та проведення Дня Європи серед 29 міст України. Цьогорічне святкування проходило під лозунгом «Я поділяю європейські цінності» за підтримки Мережі Центрів європейської інформації України та Міжнародного Фонду «Відродження».

Під час Дня Європи–2011 усі бажаючі в інтерактивній формі (вікторини, ребуси, кросворди, ігри) дізнавалися про пріоритетні цінності, особливості кожної з них, їх історію, традиції, культуру і мову. Під час доволі цікавої екскурсії країнами ЄС бажаючі отримували візи у спеціальних «європейських» паспортах. Також діяв спеціальний намет «Експрес-школа європейських мов», у якому волонтери Європейської волонтерської служби (EVS) проводили заняття з вивчення польської, англійської та німецької мов для гостей кварталу. Діяв й інфо-пункт про ЄС, до якого підходили бажаючі дізнатися більше про Європейський Союз, європейські країни, центр європейської інформації тощо. А для тих, хто має хист творити красу власноруч, діяв «арт-намет», у якому волонтери арт-студії «Древо бажань» проводили майстер-класи з виготовлення сувенірів, які стосувалися європейської тематики.

Не залишили байдужими й «живі скульптури», які своїм зовнішнім виглядом та манерою поведінки презентували європейські цінності – людська гідність, свобода, демократія тощо. Своє ставлення до європейських цінностей міг висловити і кожен бажаючий, залишивши відбиток руки на полотні «Я поділяю європейські цінності».

Захоплюючим елементом святкування стала презентація клубу середньовічних лицарів як елементу європейської культури. Формат лицарського поєдинку зібрав безліч глядачів, які вболівали за силу та мужність, хоробрість і доблесть вітчизняної молоді.

Молодий посол миру Юлія Єлфімова переймається проблематикою «Прав людини» і займається реалізацією різноманітних просвітницьких та адвокаційних заходів. І вже у 2012 році Юлія Єлфімова презентуватиме Сумщину у Мережі молодих послів миру, головним завданням якої буде вирішення конфліктних ситуацій у країнах Ради Європи ще до моменту їх зародження шляхом просвітницької діяльності.

Вітаємо представників СМГО «Центр європейських ініціатив» із перемогами і бажаємо їм подальшої плідної роботи, яка матиме суспільно корисний результат!