Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

12.01.09 12:46

Проект ЄС «Підтримка мережі Євроклубів України» організував в Дніпропетровську відкриття Європейського Року креативності та інновацій

 

Європейські клуби з різних регіонів України стали першими, хто долучився до відзначення в Україні Європейського року креативності та інновацій – 2009. Відкриття Року відбулось в Дніпропетровській області в рамках проекту «Підтримка мережі Євроклубів України», який виконує Українська асоціація європейських студій за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні.

12 січня 2009 року представники головуючої в ЄС Чеської Республіки, Представництва Європейської Комісії в Україні та Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Української асоціації європейських студій а також Європейської Бізнес Асоціації відкрили Європейський рік креативності та інновацій в Україні. Подія стала першою в черзі заходів, спрямованих на підтримку і розвиток творчих ідей і хисту до інновацій серед активної української молоді-членів Європейських клубів, поширення європейських цінностей та зв’язків між Україною та ЄС.

Проект, в рамках якого пройде захід, «Підтримка мережі Євроклубів України», спрямований на подальший розвиток спроможності та підтримку мережевих ініціатив молодіжних європейських клубів в Україні, а також залучення їх до загальноєвропейських ініціатив. Основна тема цьогорічного проекту пов’язана з проголошеним на 2009 рік Європейським роком креативності та інновацій (ЄРКІ). Відповідне рішення було ухвалено 20.11.2008 Радою ЄС та Європарламентом за пропозицією Єврокомісії. Офіційне відкриття ЄРКІ відбулося 7 січня в столиці Чеської Республіки, до якої з 1 січня 2009 року перейшло головування в ЄС. Учасники відкриття - провідні творчі особистості Європи, високопосадовці інституцій ЄС та країн-членів – зазначили, що саме підтримка креативності та інновацій є шляхом до подолання кризи й інших викликів сьогодення.

Радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Микола Ситник, який на правах господаря відкрив захід, відзначив високий інноваційний потенціал економіки області та творчі здібності мешканців, а також роль молоді у створенні передумов для поглиблення європейської інтеграції України. Генеральний консул Чеської Республіки Антонін Мургаш, представляючи головуючу в ЄС Чехію, зазначив основні пріоритети головування, серед яких подальший розвиток Європейської політики сусідства в східному напрямку, зокрема, в рамках нещодавно прийнятої польсько-шведсько-чеської ініціативи «Східне Партнерство», в якій окрема увага приділяється Україні. Радник з питань преси та інформації Представництва Європейської Комісії в Україні Станіслав Топольницький розповів про інформаційну діяльність Делегації, роль громадянського суспільства у розвитку європейської інтеграції, а також постійну підтримку, що Єврокомісія надає молодіжним європейським клубам. Віце-президент Української асоціації європейських студій Сергій Загороднюк представив діяльність Асоціації, що об’єднує викладачів і дослідників європейської інтеграції, та закликав молодих фахівців залучатись до її проектів, зокрема, в рамках Європейського року креативності та інновацій. Голова Правління Дніпропетровського філіалу Європейської Бізнес Асоціації Андрій Мудрієвський відзначив про стан європейських інвестицій в інноваційний розвиток області й нагадав про європейські підходи до соціально-відповідального бізнесу.

Після презентації проекту, яку зробив координатор проекту Сергій Штукарін (УЄАС), відбулось нагородження представників Євроклубів з областей України – переможців та призерів конкурсу на кращий варіант логотипу та слогану Європейського року креативності та інновацій в Україні, який проходив в рамках проекту. На завершення заходу, свої презентації представили посадовці Дніпропетровської області та керівники провідних Євроклубів України.

Відзначення Року креативності та інновацій в Україні продовжилось для представників Євроклубів в рамках національній майстерні «Лідерство Євроклубів – Майстерня креативності та інновацій», що триватиме до 14 січня. На майстерні для найбільш активних Євроклуби з більшості областей України, засобами неформальної освіти створена можливість обмінятись досвідом творчого підходу до діяльності, засвоїти інноваційні методи роботи для успішного розвитку Євроклубів і посилення їх ролі в громадах.

Окрім майстерні, в межах цьогорічного проекту пройдуть регіональні тренінги та ярмарки креативності та інновацій. Головний захід – Національний молодіжний ярмарок креативності та інновацій – відбудеться під час святкування Днів Європи і об'єднає найбільш інноваційні ідеї Євроклубів та представить їх широкій громадськості. Для Євроклубів у межах проекту буде оголошений конкурс на кращі новаторські та творчі проекти, які мають вплинути на розвиток місцевих громад та поширити імідж Євроклубів, як осередків креативності та інновацій.

Більше інформації про проект можна отримати від керівника проекту Сергія Штукаріна (Українська асоціація європейських студій), телефон: +38 (050) 917 26 11, е-пошта: euroclub.org.ua@gmail.com. За додатковою інформацією можна також звертатись до Станіслава Топольницького, радника з питань преси та інформації в Представництві Європейської Комісії в Україні, телефон: +38 (044) 390-8010, е-пошта: delegation-ukraine-press@ec.europa.eu