Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

10.06.09 12:08

Щорічний табір євроклубів «ЄВРОПЛЕНЕР – 2009»

 

31 травня - 1 червня на території туристичної бази «Зелений Гай» відбувся вже традиційний табір Євроклубів Сумщини - «Європленер».

Основна мета проведення «Європленеру» полягала в тому, щоб за допомогою неформальної освіти підтримати ініціативи Євроклубів, підвести підсумки за 2008/2009 навчальний рік та заохотити євроклубівців до подальшої активної діяльності та співпраці.

Цьогорічний «Європленер» відбувався вдруге і залучив більшу кількість євроклубів, порівняно з минулим роком. За відгуками учасників пленер був кращим, цікавішим, адже  євроклубівці мали змогу прийняти участь у конкурсах, квесті для знавців Європи та тренінгу з прав дитини, проведеного тренерами СМГО «Центр європейських ініціатив».

Всі євроклуби підготували власні презентації, під час яких як євроклубівці, так і координатори проявили свою креативність відповідно до Європейського року Креативності та Інновації. Волонтери Корпусу Миру долучили молодь до участі у різноманітних запальних енерджайзерах, командних іграх, що допомогли згуртувати учасників. Під час тренінгу була розглянута важлива тема захисту прав дитини. Обговорення та командна робота дали змогу зрозуміти важливість різноманітних прав та оцінити, якою мірою вони є захищені та виконуються в нашій та інших європейських країнах.

Цього року євроклубівці прийняли участь у дебатах , проведених представниками Дебатного клубу Сумського Державного Університету. Молодь навчилася техніці ведення дебатів та обговорила питання необхідності платної вищої освіти.  

«Євро пленер - 2009» відіграв велику інтеграційну роль, адже участь брали не лише Євроклуби міста Сум, а також і області. Цікаве проведення часу дозволило молоді встановити нові контакти та знайомства, спільно опрацювати та знайти рішення актуальних для сучасної молоді питань.

Всі залишилися задоволеними цією поїздкою:

«Це вже вдруге я їздила на Європленер. Мені це дуже сподобалося, тому що я знайшла багато нових друзів, пізнала нову інформацію про ЕС та про права дитини. Ці теми дуже актуальні тому я вважаю, що їх повинні знати всі громадяни України. Також у нас були різні конкурси. Найбільше мені сподобався Квест. Я б залюбки поїхала наступного року на Європленер.»

(Журова А.(член Євроклубу №1(ССШ№1))

«Мені неймовірно сподобався  цьогорічний Європленер, він був дуже цікавим…

Організатори надали нам змогу познайомитися та оцінити нашу роботу за рік, подумати щодо наступної продуктивної співпраці та пізнати багато нового!!!»

(члени Євроклубу №1(ССШ№1))

*****

Захід відбувся за підтримки ГО «Європейський діалог» в рамках програми «Чемпіони європейської освіти», що реалізується за фінансової підтримки Фонду імені Стефана Баторія в рамках програми «Громадянські ініціативи у Східній Європі», яка фінансується з коштів Фонду Форда та за підтримки Сумського обласного управління освіти.