Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

05.06.10 14:54

Табір євроклубів «Європленер» для школярів України

Автор: Інна Битюк

Протягом двох днів ¬31 травня – 1 червня працівники ГО «Центр європейський ініціатив» провели європленер для школярів України в урочищі «Зелений гай». Його організатори мали за мету підвести підсумки річної праці членів євроклубів. У європленері участь взяли понад 100 дітей з євроклубів міста Суми, а також учасники з Чернігова, Рівного, Хмельницького, Дніпропетровська, Кременчука та Кіровограду. Захід проходив за підтримки управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та Міжнародного Фонду «Відродження» у партнерстві з Мережею Центрів європейської інформації України.

Європленер у Сумах проходить вже втретє. Це свідчить про зародження певних традицій в учасників євроклубів, а також дає змогу підвести підсумки діяльності за рік, побачити роботу інших «колег», перейняти досвід та просто поспілкуватися з цікавими, талановитими й креативними людьми, знайти нових знайомих.

Під час європленеру школярі мали змогу пограти в цікаві ігри, які дозволили їм ближче познайомитися одне з одним, об’єднатися у групи за інтересами та просто весело провести час. Згодом почали грати в єврофутквест. Ця гра запам’яталася евроклубівцям понад усе, адже в теплу, дружню атмосферу пленеру ввірвався дощ, який не зміг завадити школярам. Незважаючи на погодні умови, учасники продовжували грати і впевнено йшли до перемоги. Після захопливої гри на школярів чекала євродискотека, на якій звучала лише європейська музика. Увечері «європленерці» зібралися біля вогнища, де обговорювали життєві ситуації, ділилися враженнями від прожитого дня, розповідали про свої хобі та співали пісні.

Наступного дня пройшли семінари, в ході яких обговорювалися питання толерантності, європейської інтеграції, соціальної згуртованості тощо. Оскільки в цей день в Україні святкують День захисту дітей, учасники європленеру провели тренінг по захисту прав дитини. По завершенню розділили святковий торт, яким «Центр європейських ініціатив» подякував школярам за їхню активну участь у житті євроклубів, а також підсолодив їм життя на наступний «єврорік».