Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

19.10.10 12:01

Творча майстерня «Бідність – це не історія!» в Сумах

Рубрики: Євроклуб, Події, Неформальна освіта

 

Євроклубівці м. Суми відвідали творчу майстерні «Бідність – це не історія!», що проводилася 16 жовтня 2010 року в Сумському Центрі європейської інформації. Організаторами майстерні стали представники СМГО «Центр європейських ініціатив» та учасники однойменного молодіжного обміну, що проходив у м. Істбурн (Великобританія) у серпні 2010 року.

Мета заходу – надати молоді можливість замислитися над проблемами бідності в Україні та світі та наслідками, до яких призводить бідність у нашому суспільстві.

Серед учасників майстерні були представники 6 євроклубів м. Суми. Вони дізналися, що таке бідність, які види бідності існують, яким чином визначається рівень бідності у кожній країні та що ж таке «кошик споживача» і чим він наповнений для одного українця.

Потім учасникам запропонували зіграти у симуляційну гру «Боротьба за багатство та владу», в якій їм була надана можливість досягти забезпечення економічної справедливості у світі. Гра складалася з трьох частин. Перша називалась «Боротьба», коли учасники, дотримуючись певних правил, повинні були заробити капітал. Після першого етапу у грі сформувалось три прошарки суспільства: «велике багатство та влада», «середнє багатство та влада», «незначне багатство та влада». Другий етап – «Пожертвування», під час якого учасники при бажанні могли поділитися своїм статком з іншими. Таким чином, віддаючи частину свого статку, учасники потрапляли до списку поважних донорів. Як виявилось, молодь майже не вагаючись ділилась своїм майном і ситуація у суспільстві змінилась. Багато з тих, хто був у «вищому класі» перейшов до «середнього», а дехто з «вищого» потрапив до «вищого». Але справжнє напруження у грі почалося на третьому етапі – «Встановлення економічної рівноваги». Кожен із класів повинен був виробити план забезпечення економічної справедливості у світі. Підводячи підсумки гри, молодь висловилась за те, що незважаючи на симуляцію, гра дуже сильно відображає стан в Українському суспільстві. Хоча підхід молоді до вирішення проблеми бідності та спроба встановити економічний баланс між трьома прошарками суспільства дуже гуманний та справедливий порівняно з реальністю, яку ми маємо сьогодні.

По закінченню гри учасники проекту «Бідність – це не історія!» Анастасія Мазур та Дмитро Десятов поділились своїм досвідом та враженнями участі у міжнародному молодіжному обміні, представили картину бідності у Туреччині, Великобританії, Румунії та Вірменії. Розповіли про фотовиставку «Образи бідності», яку учасники проекту організовували під час обміну і представили світлини, що відображають бідність в Україні. Всі фото були зроблені учасниками проекту у 4 містах України: м. Суми, м. Харків, м. Кременчук та м. Київ. Зараз ця фотовиставка доступна для всіх бажаючих у Сумській обласній науковій універсальній бібліотеці (3-й поверх) до 25 жовтня 2010 року.