Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

15.11.12 14:57

Відбувся міжнародний молодіжний обмін в Польщі “LOVEAT”

 

Протягом тижня, 4-11 листопада 2012 року, делегація від України у складі 6 членів євроклубів Сумщини відвідала Польщу, де проходив проект обміну кулінарними традиціями “LOVEAT”, в якому брали участь школярі з Польщі та Німеччини.

Кожна країна презентувала свою національну кухню. Крім того один день повністю належав учасникам проекту, а саме: сніданок готувала польська група (яєчня з шинкою), українська група запросила всіх взяти участь у майстер-класі з виготовлення справжніх українських вареників з картоплею та вишнею, а також супу з фрикадельками, (наш обід прийшовся всім до смаку); німецька група проводила майстер-клас з приготування німецького салату з макаронів зі смачними сосисками.

Окрім того, учасникам проекту було запропоновано пройти майстер-клас з виготовлення піци та польських рогаликів. Аби обмін традиціями був сповнений враженнями, три дні поспіль проходили українські, польські та німецькі культурні вечори. Український вечір запам’ятався всім вивченням українського народного танцю «гопак», вікториною зі солодкими призами з України та веселою грою «струмочок». На польському вечорі школярі із задоволенням вчилися танцювати польський танок, на німецькому – дізнались про розмаїття німецької мови.

Щоб розважитися, поляками була запропонована гра, в ході якої учасники повинні були знайти в місті Замощ ресторацію, де готували справжні традиційні польські страви та зробити фото на її фоні, а також взяти кулінарний рецепт польської страви у місцевого мешканця міста та зробити аудіо або відео запис цієї дії. Під час проекту було проведено безліч інтеграційних ігор, які допомогли познайомитися учасникам проекту та пізнати один одного краще.

Рольова гра LARP не залишила байдужим нікого. Справжнісіньке перевтілення дозволило здійснити подорож у майбутнє. Наприкінці проекту всі пройшли майстер-клас з циркового мистецтва, а поляки навчили охочих танцювати сальсу.

Окрім того, що учні набули незабутніх вражень від проекту, корисних навичок та провели гарно час, вони також найшли собі друзів, за якими вже сумують.

Елла Боковня, опікун групи,
координатор Євроклубу ССШ №17

Відгуки учасників:

«Якби я зміг винайти машину часу, я б обов’язково скористався нею ще не раз для того, щоб затриматися тут якнайдовше. Бути тут – це можливість зустрітися з новими людьми, дізнатися про традиції інших країн, потоваришувати з кимось та просто гарно провести час. Для мене цей проект залишив дуже великий відбиток в моєму серці! Я дуже сильно вдячний організаторам цього проекту.»

«Я беру участь в цьому проекті вперше та сподіваюся, що не востаннє. Я сповнена вражень. Під час проекту, я дізналася багато цікавого про Польщу та Німеччину, про їх традиції, національні страви, пісні та розваги. Але самим цікавим та несподіваним був LARP. Мені дуже сподобалося перевтілюватися. Під час гри розвивається наша фантазія. Ми маємо нагоду використовувати різні мови при спілкуванні, а саме польську, німецьку та англійську, а також можливість знайти собі друзів з інших країн. Мені б дуже кортіло побувати на цьому проекті ще раз.»

«Я беру участь в такому проекті другий раз. Мої найкращі враження – це кулінарні майстер-класи. Мені дуже сподобалося готувати піцу та рогалики. Тепер я зможу зробити ці страви для моєї родини. Я б дуже хотів ще раз тут опинитися в наступному році.»

«Мені 15 років. Я з України. На цьому проекті я вдруге. Мені тут шалено подобається. На мою думку, інтеграційні проекти дуже корисні для нас. Нас оточують не тільки наші друзі з України, але з Польщі та Німеччини. Життя та спілкування з ними допомагають нам дізнатися один про одного та про традиції кожного з них.»

«Ми з Дмитром на цьому проекті вперше. Коли ми їхали сюди, я навіть не уявляв, як ми будемо спілкуватися з іншими людьми. Але коли опинився саме тут, все змінилося. Завдяки різним майстер-класам, ми швидко пізнали один одного, та ця напруга зникла. Найбільше мене вразило те, що ми можемо вільно спілкуватися, виражати свої думки та не боятися засудження з боку інших.»

«Найбільше мене вразила рольова гра LARP. Коли міркував про свою роль, я зрозумів, що навіть будь-який мімічний рух може привести до неочікуваного повороту подій. Цей проект справив на мене незабутні враження.»