Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

30.10.11 09:44

Враження від тренінгу євроклубів у Сумах

 

21 жовтня 2011 в м. Суми відбувся семінар-тренінг "Слобожанщина у форматі ХХІ століття". Євроклуби "EuroMix" та "МІСТ" із Харкова дуже вдячні сумським Євроклубам за запрошення та чудове проведення семінару-тренінгу.

Семінар-тренінг організували й провели євроклуби "ЄвроStar" КУ ССШ № 29, "Euroteens" КУ ЗОШ № 23 та "EuroKids-Golden Youth" КУ ССШ № 2 за підтримки Управління освіти і науки Сумської міської ради, Інформаційно-методичного центру та ГО «Центр європейських ініціатив».

 

Дорога до м. Суми нам видалась нелегка - нам довелось виїжджати в 4 ранку з Харкова, а повертатися додому о 12 ночі. Але як нас зустріли!!! Враження від перебування у м. Суми у нас залишаться ще дуже надовго. В 8 годин ми вже були у школі № 23, де нас чудово зустріли адміністрація школи та євроклубівці школи № 23. З дороги нас пригостили, дали нам можливість трошки перепочити, а потім після виступу методиста Сумського ІМЦ Рудич А.Є., яка відкрила наш семінар-тренінг, нам розповіли про діяльність Євроклубу "Euroteens", про план проведення семінару і надали змогу відвідати краєзнавчий шкільний музей "Спадщина". Школа № 23 вразила нас своєю гостинністю.

 

Далі о 10 годині разом з Євроклубом з м. Охтирки ми прибули до ССШ № 29, де й проводився тренінг "Молодіжні субкультури та толерантне ставлення до них". Ми були вражені , як нас зустріли та як нам були раді. В шикарному актовому залі нас спочатку поділили на команди: команда дітей та команда координаторів, а потім попередили , що сумувати нам не доведеться. Так воно й було . Спочатку нам показали чудові презентації з виступами дітей, в яскравих костюмах, а потім відбувся сам тренінг з різноманітними завданнями, в яких наші євроклубівці з задоволенням приймали участь. Але більш за все нам сподобалась рольова гра. Як чудово діти грали свої ролі! Які чудові костюми були приготовані для цієї гри ! Наприкінці тренінгу президенти Харківської та Сумської Асоціації євроклубів підписали меморандум дружби та співробітництва. Оце було здорово! Ми обмінялись подарунками, зробили дружні фотографії, пообідали та поїхали в третю Сумську спеціалізовану школу № 2.

 

І тут нас добре зустріли, розповіли про школу, про роботу Євроклубу «EuroKids-Golden Youth». Ми відвідали шкільний воєнний музей «Пам’ять», де нам провели змістовну екскурсію. Після цього наші євроклуби показали підготовані вдома презентації своїх міст, розповіли про роботу своїх клубів, тобто мали нагоду обмінятись досвідом роботи. А потім у дружній обстановці під час чаювання діти обмінялись своїми контактами та ідеями щодо спільної співпраці. А Центр Європейських Ініціатив нагородив нас грамотою за активну участь в цьому чудовому семінарі-тренінгу. Дуже вразило нас місто Суми після екскурсійної програми, проведеної для нас євроклубівцями. Були ми і біля пам’ятнику невідомому солдату, побачили понараму м. Суми, чудові собори, церкви та храми. Дуже сподобались нам Альтанка та пам’ятник « Сумці». А діти мабуть довго ще будуть пам’ятати піцерію Челентано, де нас пригощали вечерею. Розлучатись нікому не хотілось!