Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

15.09.07 10:29

Все ближче і ближче до Європи

 

Протягом 7-9 вересня на території бази відпочинку «Дружба», поблизу м. Суми, відбувся тренінг для представників молодіжних громадських організацій Сумської, Полтавської, Чернігівської областей на тему «Європейський вибір України». Даний захід проходив в рамках проекту Сумського обласного комітету молодіжних організацій «інформування молоді про демократичні принципи в Сумській, Полтавській, Чернігівській областях» за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

Заплановано проведення циклу із трьох навчальних тренінгів, з елементами рольової гри. Наступні навчальні програми І будуть стосуватися тематики НАТО і міжнародної молодіжної культури.

Цей захід фактично розпочав активну фазу діяльності за проектом.

Учасниками семінару стали молоді люди не тільки із великих міст, а і невеличких населених пунктів зазначених областей. Тренінг провели представники сумського Центру європейської інформації. Подібні заходи із даної тематики ЦЄІ проводить не вперше, а, отже, має багато напрацювань.

Уперший день тренінг проходив у формі рольової гри, Учасники мали змогу більше дізнатися про устрій, історію Європейського Союзу, кожен зміг відчути себе повноцінним європейцем у ході участі його у рольовій грі тощо. Ролі були і розподілено так, що кожна людина мала якусь посаду в європейській інституції. Наприклад, була посада голови Ради ЄС, голови Європарламенту тощо. Перед учасниками, що нібито представляли країни-кандидати до вступу в ЄС, а саме Україну, Туреччину, Хорватію було поставлено завдання захистити свій вибір. Із використанням атрибутики своїх країн хлопці та дівчата переконували представників Ради ЄС взяти їхню країну до європейської спільноти.

Під кінець другого дня учасникам була запропонована теоретична інформацію про можливості співпраці між украї нськими НДО і європейськими. Також був продемонстрований невеличкий фільм про молодіжні заходи у країнах ЄС.

Представниця СОКМО, менеджер даного проекту Неля Лайко розповіла про проекти, що реалізовує СОКМО та закликала до співпраці усіх учасників цього тренінгу. Наприкінці кожному були вручені дипломи учасника тренінгу та молодіжний журнал «Спалах», що виходить в рамках впроваджуваного проекту.

Джерело: Прес-служба СОКМО