Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

20.05.11 16:48

Запрошуємо на Дні Європи у Сумах!

Автор: Інна Битюк

Голова правління СМГО «Центр європейських ініціатив» Анна Ковбасюк та координатор асоціації євроклубів Сумської області Лариса Кондратенко у Сумському прес-клубі реформ поділилися із представниками мас-медіа, як цього року Сумщина відзначатиме День Європи.

За словами Анни Ковбасюк, у 2011 року святкування Дня Європи в Україні відбувається під гаслом «Я поділяю європейські цінності» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» під егідою Мережі європейської інформації України. «День Європи в Сумах розпочнеться з «Європейського параду» вулицями міста. На театральній площі, куди пішою ходою пройде представників влади, гостей та учасників свята, будуть розташовані намети Європейського кварталу, в яких євроклуби представлять культуру, традиції, національну кухню країн Європи. Крім того, в програмі «кварталу» – творчі майстерні, мовні класи, різноманітні конкурси та змагання. Разом із виступами дитячого музичного фестивалю хорового мистецтва учасники євроклубів подарують сумчанам та гостям міста святковий концерт.

Координатор асоціації євроклубів Сумської області Лариса Кондратенко зауважила, що у травні на сумчан та почесних гостей чекає багато сюрпризів та цікавих конкурсів, акцій, вікторин, участь у яких можуть взяти всі бажаючі. Зокрема, пройдуть майстер-класи з виготовлення сувенірів, працюватимуть творчі майстерні, мовні класи тощо.

Нагадаємо, що на початку року Представництвом Європейського Союзу в Україні було оголошено конкурс серед українських міст на організацію та проведення Дня Європи. У ньому взяли участь 29 міст. Переможцем став Миколаїв, а друге місце зайняли міста Суми та Лубни (Полтавська область). Відтак на Сумщину прибудуть поважні гості – Посол Європейського Союзу в Україніі Жозе Мануель Пінту Тейшейра та посли країн-членів Євросоюзу.

Ще однією особливістю цьогорічного Дня Європи є те, що це свято, яке вже вп’яте відзначається у місті Суми, стало святом усієї Сумської області. Так, 27 травня представників посольств країн-членів ЄС та Представництва ЄС в Україні зустрінуть Конотоп і Ромни, 28 травня – Суми, а 29 травня – Тростянець.

Запрошуємо всіх бажаючих 28 травня на Театральній площі підтримати утвердження у Сумах європейських цінностей та долучитися до одного з найграндіозніших та найфеєричніших заходів міста!