Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Центр європейської інформації

Центр європейської інформації в місті Суми було засновано в жовтні 2005 року за ініціативи та підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Поява Центру зумовлена потребою у підвищенні обізнаності громадськості Сумщини про різні аспекти європейської інтеграції.

Проект «Центр європейської інформації» в м. Суми реалізується у співпраці громадської організації «Центр європейських ініціатив» та Сумської обласної наукової бібліотеки ім. Н. К. Крупської.

Сумський ЦЄІ є складовою Всеукраїнської мережі центрів європейської інформації.

Метою діяльності Центру є надання широкого доступу до інформаційних ресурсів з питань європейської інтеграції та поширення знань про Європейський Союз, відносини між Україною та ЄС, політику європейської інтеграції України та європейські цінності.

Послуги Центру європейської інформації

 • Консультації про Європейський Союз

На Ваші запитання відповість консультант сумського Центру європейської інформації та експерти інформаційної мережі з питань ЄС у місті Суми. Консультації надаються на різні теми:

 • Розширення Європейського Союзу
 • Правова система Європейського Союзу
 • Діяльність Європейськоі комісії
 • Болонський процес
 • Соціально-економічне становище країн-членів Європейського Союзу
 • Військова політика, НАТО
 • Програми підтримки освіти, науки молодіжних проектів в Європейському Союзі
 • Євро
 • Працевлаштування, трудові відносини в Європейському Союзі

Цей перелік є далеко не повним і ми готові відповісти на значно ширше коло запитань!

За для того, щоб отримати консультацію, Ви можете завітати до ЦЄІ або за телефонувати за номером 8 (0542) 650-488. До Ваших послуг також EU-консультант — електронна довідкова служба Центру європейської інформації.

 • Бібліотека Центру європейської інформації

Бібліотека ЦЄІ налічує більше 600 наіменувань видань та матеріалів на електонних носіях, що були надані центру Представництвом Європейської Комісії в Україні, Центром інформації та документації НАТО, бюром Ради Європи в Україні, посольствами європейських держав в Україні, МФ «Відродження», громадськими організаціями та благодійними фондами тощо.

 • Доступ до мережі Інтернет

Всі зареєстровані користувачі Центру та читачі бібліотеки мають можливість користуватися безкоштовним доступом до мережі Інтернет в ЦЄІ. До Ваших послуг також — допомога консультанта у пошуку необхідної інформації з питань ЄС.

 • Електронний каталог видань з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в місті Суми.

Завітайте на сторінку «Каталог видань», для того щоб скористатися системою пошуку літератури в бібліотеках міста. (Розділ на стадії заповнення).

 • Електронна розсилка новин

Якщо Ви бажаєте отримувати регіональні новини, про заплановані та проведені заходи, конкурси, оголошення, що стосуються європейської інтеграції, новини законодавства, політичні процеси в ЄС тощо, зареєструйтесь на цьому веб-сайті, або надішліть електронне повідомлення з вашої електронної адреси з темою «Subscribe» за адресою info@eu.sumy.ua. Для того, щоб вийти із списку розсилки, необхідно на ту ж адресу надіслати повідомлення «Unsubscribe».

 • Європейська освіта — семінари, тренінги, конференції

Якщо Ви бажаєте запросити тренерів, або потребуєте будь-якої допомоги в організації та проведенні освітніх заходів з європейської тематики, будь-ласка, звертайтесь до контактів.

Адреса Центру європейської інформації

Вул. Героїв Сталінграда, 10, м. Суми (Сумська обласна бібліотека ім. Н.К. Крупської, 3-й поверх)

Тел.: +38 (0542) 65 04 88

E-mail: info@eu.sumy.ua