Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Координатори євроклубів Сумщини взяли участь у Міжнародному проекті "Learn to make decisions"

Із 31 жовтня по 4 листопада представники євроклубів Сумщини Олена Золотавіна та Наталія Сидоренко брали участь у міжнародному проекті "Learn to make decisions" в Празі (Чеська Республіка). Організатором виступила EAICY - European association of leisure time institutions for children and youth (Чехія). Партнер із України – СМГО «Центр європейських ініціатив».

Педагогічні працівники із чотирьох країн – Чехії, України, Словаччини та Молдови – обмінювалися досвідом, навчалися новим методам неформальної освіти для молоді та налагоджували співпрацю з колегами з країн-учасниць. Окрім Сумщини, Україну представляли представники зі Львова, Рівного та Автономної Республіки Крим.

У рамках візиту учасники ознайомилися зі станом неформальної освіти в інших країнах, презентували вдалі практики роботи з молоддю, зокрема молодіжні парламенти, євроклуби; «живі бібліотеки» тощо. Українська делегація презентувала роботу организацій неформальної освіти в Україні, таких як:

  • Центр європейських ініціатив (м. Суми);
  • Палац для дітей та юнацтва (м. Рівне);
  • Дитячі організації «Майбутнє Криму» та «Юні патріоти Криму» (АР Крим);
  • Академія Украинської молоді (м. Львів).

Також проектом передбачалися зустрічі з громадськими організаціями та молодіжними державними структурами Чехії, відвідування Сенату Чехії.

Враження від проекту:

Олена Золотавіна, координатор евроклубу «ЄвроStar», КУ ССШ № 29

- Протягом усього проекту ми знайомились зі станом неформальної освіти Чехії. Нам показали роботу Палацу для дітей та молоді. Особливо акцентувалась увага на діятельності Національного інституту дітей та молоді Міністерства освіти, молоді та фізичної культури, а також Європейської асоціації, яка нараховує тисячі організацій у сфері неформальної и позашкільної освіти.

Найбільш яскравим моментом семінара була можливість відвідати Чеський Сенат. Ми переконались, що влада Чехії приділяє велику увагу питанням освіти, вчителям, молоді та дітям. Створено спеціальний сайт для дітей, де їх знайомлять з правами та обов’язками та проводять різні конкурси. Для вчителів проводять конференції, тематичні єкскурсії, зустрічі. Влада цікавиться проблемами вчителів, тому що вважає, що роль вчителя – головна роль у вихованні підростаючого покоління.

Міжнародний проект показав, що в Україні є цікаві приклади неформальної освіти, що вона може бути надійним європейським партнером в разробці та реалізації проектів. Вчителі – це творчі та креативні люди у всьому світі, бо творчість – це момент створення майбутнього у теперішньому.

Також у мене була можливість зустрітися з Ленкою Кожишковою, яка працювала волонтером у євроклубах нашого міста.