Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Міжнародний молодіжний обмін «Молодь проти зміни клімату», Кобулеті, Грузія, вересень-жовтень 2011 року

Більше десяти днів активна молодь із Грузії, Німеччини, Польщі та України виступили проти зміни клімату під час молодіжного обміну в Грузії. Міжнародний молодіжний обмін «Молодь проти зміни клімату» реалізовувався за підтримки програми Європейського Союзу «Молодь в дії». Партнери з України – СМГО «Центр європейських ініціатив».

У місті Кобулеті, неподалік від узбережжя Чорного моря, молодіжні лідери обмінювалися думками щодо екологічних питань та проблем, пов’язаних зі зміною клімату. У ході дискусій учасники прийшли до висновку, що життя кожної людини впливає на клімат на Землі. Тож від кожного з нас залежить наше екологічне майбутнє. Окрім цього, молодь обмінювалася досвідом щодо вирішення екологічних проблем у своїх країнах, брали участь в екологічних акціях та пропонували власні ідеї стосовно вирішення проблеми зміни клімату на планеті Земля.

Під час активного обговорення серед учасників перебував художник, який символічно зображував почуте. У результаті він створив малюнок під загальною назвою «Молодь проти зміни клімату». Саме його молодіжні лідери й намалювали на громадському автобусі в м. Кутаїсі. Відтепер автобус щоденно курсуватиме по місту й доноситиме до жителів та гостей, що зміна клімату – це спільна проблема, але щоб її вирішити, достатньо діяти індивідуально.

Окрім того, проект «Молодь проти зміни клімату» – це ще одна можливість зустрітися молоді з різних європейських країн задля руйнування стереотипів та налагодження міжкультурного діалогу. Цьому сприяли міжнародне та міжкультурне спілкування, національні вечори та екскурсії захоплюючою та мальовничою Грузією.