Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Молодіжний обмін «Субкультури», Мотитш Лещьни, Польща, квітень 2009

Партнери:

  • СМГО «Центр європейських ініціатив», Суми, Україна;
  • Асоціація молодіжної допомоги та соціальної роботи, Фюрстенвальде, Німеччина;
  • Фундація «Щасливе дитинство», Люблін, Польща.

 Підтримка: «Польсько-Німецькa Mолодіжнa Cпівпраця», Потсдам

Дата проведення: 13-19 квітня 2009 року.

Місце проведення: Мотич Ленний, Польща.

Учасники: 26 молодих людей із трьох країн (11 українців, 9 німців, 6 поляків), віком від 17 до 25 років.

Субкультури очима молоді

Тількощо закінчився молодіжний обмін «Субкультури», який проходив у молодіжному центрі в невеличкому містечку Мотитш Лещьний неподалік від Любліна. Проект був реалізований Фундацією «Щасливе дитинство» (Польща, Люблін) у партнерстві з СМГО «Центр європейських ініціатив» (Суми, Україна) та Асоціацією молодіжної допомоги та соціальної роботи (Німеччина, Фюрстенвальде) за фінансування міжнародної організації «Польсько-німецько-українська молодіжна співпраця» (Німеччина, Потсдам).

Головною метою, яка зібрала активну молодь з  Польщі, Німеччини та України, було обговорення завжди цікавої для молоді теми субкультур, історії молодіжних рухів у світі, їх вплив на розвиток культури, а особливо музики, та розвіяння стереотипів пов’язаних з різними субкультурами.

Протягом семи днів молодь приймала участь у різних вьокшопах з таких субкультур як хіпі, панки, растамани, металісти, футбольні фани, емо, готи. Це було непросто обговорення та дискусії – це було тотальне занурення у світ субкультур.

Під час вьокшопів з хіпі учасники зробили собі стильні хіповські штучки Tie Die, познайомилися і випробували на собі справжній емо макіяж; закріпили всі знання, що отримали під час гри-теренової «Будинок субкультур» і перетворилися у справжніх готів у готичну ніч. Незабутнім була рольова гра (LARP) від членів Fantasy Club з Любліну. Протягом гри учасники обміну виконували ролі хіпі, металістів та емо, граючи за законами певної субкультури.

Трохи переключитися від життя у «будинку субкультур» допомогла екскурсія до східної перлини Польщі Замощі, а також знайомство з історичними пам’ятками Любліну. І вже в вечорі знову повернулися до теми субкультур, але цього разу суто національних, що, якщо чесно, було дуже важко зробити. Єдина типу «українська» субкультура, яка прийшла на думку були наші горезвісні гопніки (породження пострадянського суспільства).

Єдиної офіційної мови обміну не було. Під час презентацій та вьокшопів користувалися послугами перекладачів. Але це зовсім не заважало порозумінню. Більшість учасників могли спілкуватися англійської, німецької, французькою. Що там казати про українців та поляків – тут  зовсім нема ніякої проблема у розумінні один одного. Додатковою, інтернаціональною мовою була музика. Під час перерв та в вечері біля вогнища невеликі музичні сейшини.

В останній день було підведення підсумків та вручення сертифікатів за активну участь у програмі молодіжного обміну. Час сплинув дуже швидко. Програма залишила незабутні враження та багато приємних знайомств.

Юлія Сакунова, координатор української групи  

 Відгуки учасників

Денис Бандилко, м. Рівне

    Було дійсно супер!! Цікава програма. Можна сказати що субкультури нас оточують, тому я задоволений, що дізнався про деякі з них трохи більше :)

Гарна компанія, чудовий настрій!!  Що ще потрібно? ;)
Найбільше зацікавили футбольні фани, ситуації та традиції боротьби між клубами.
Також хард метал. Новеньким для мене було растаманство, з їхньою так скажемо ідеологією.
Про "культурну" програму - квести були просто офігенні. Різного спрямування (пошук конвертів з запитаннями і рольова гра), але однієї тематики з програмою – це якраз те, що треба. Хотілося б по скоріше побачити фільм :)

Оксана Бондаренко, м. Суми

Цей обмін був надзвічайно корисний для мене у багатьох аспектах: я змогла поширити свої знання з питань молодіжних субкультур, послухати експертів з цих питань, пограти, зустрітися зі старими друзями та віднайти нових... =)
Надзвичайно сподобався квест...Було просто супер!
Сподобалася також рольова гра, поїздка до Замоші і Любліна, презентації субкультур, звичайно ТАЙ ДАЙ... та, взагалі все.
Хочеться сподіватися і вірити , що таких молодіжних зустрічей не поменшає, а навпаки стане більше.
Наприкінець хотілося б виразити подяку всім організаторам цього проекту та звичайно учасникам.

Дарина Наконечна, м. Київ

 Цей молодіжний обмін, як на мене, був дуже вдалим і перевершив усі мої очікування. Власне, сама обрана тема (субкультури) була надзвичайно цікавою... Але те, яким чином ми з нею знайомилися, зробило даний обмін не тільки інформативним та корисним, але й дуже веселим (за це необхідно подякувати організаторам і активності учасників з України, Польщі та Німеччини). Через різноманітні рольові ігри, презентації, змагання ми змогли відчути свою належність до багатьох субкультур: панків, хіпі, растафаріанів, готів, футбольних фанів.... Також було дуже пізнавальним порівняти прояви та особливості деяких субкультур в 3-х країнах.