Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Молодіжний обмін «Волонтерство громадянство в дії», Крим, Україна, 2010

Організатори: СМГО Центр європейських ініціатив, Україна

Партнери

  • Асоціація молодіжної допомоги та соціальної роботи, Німеччина
  • Досліднецько-інтелектуальний клуб – Діалог поколінь, Грузія
  • Асоціація волонтерської діяльності, Чехія

Дата: 15-26 вересня 2010

Місце: Будинок відпочинку «Сонячна долина», с. Оленівка, Крим, Україна

Учасники: 39 молодих людей з чотирьох країн (10 з кожної країни: Україна, Німеччина, Грузія та Чехія) віком 20-25 років.

Робоча мова: англійська

Продукт молодіжного обміну: промоційний фільм про волонтерський рух серед молоді.

Молодіжний обмін «Волонтерство - громадянство у дії» є результатом співпраці чотирьох організацій з Німеччини, України, Чехії та Грузії. Проект був реалізований за фінансової підтримки програми «Молодь у дії» Європейського Союзу. Головна мета молодіжної зустрічі – сприяння активному громадянству та участі молоді у боротьбі з бідністю та соціальним виключенням. Завдяки цьому обміну молодь дізналась, яким чином активна участь у волонтерській діяльності у громаді допомагає виробити норми солідарності та взаємодопомоги у громаді та створити згуртовану громаду з міцною соціальною етикою.

10 днів молодіжного обміну були наповнені різноманітними видами діяльності, в яких головним підходом була неформальна освіта. Перший день обміну був спрямований на згуртування команди та створення дружньої, довірливої атмосфери серед учасників. За допомогою різних між культурних вправ учасники дізналися багато про їхні культури, що допомогло зрозуміти один одного краще. Учасники поділились своїм досвідом волонтерської роботи у своїх країнах. Зрештою, комбінація західно та східноєвропейського досвіду, різних думок та волонтерських практик була дуже корисною для учасників.

Для кращого усвідомлення ролі волонтера у громаді, а також для розвитку акторських здібностей учасники відкрили для себе інший активний підхід – театр пригноблених. Майстерні з Луше були дуже корисними для подальшої роботи над створенням фільму, адже учасники створили влучні слогани спрямовані на мотивацію молоді йти по їх стопах. Слогани допомогли надихнути учасників на створення історій до фільму, якій був знятий наприкінці обміну та став кульмінацією цієї плідної співпраці. Учасники насолоджувалися набутим досвідом роботи сценаристами, акторами та режисерами.

Іншим моментом обміну, який сподобався учасникам, була безмежна краса Криму. Екскурсії дали можливість відкрити для кожного учасника цей сонячний регіон. Деякі учасники не хотіли навіть залишати чарівний півострів. Одностайно учасники заявили, що вони хотіли б, щоб обмін тривав довше.

Всі були у захваті від національних вечорів та позитивної атмосфери і відчували, що вони можуть подолати мовні та культурні бар’єри.

Відгуки учасників: “Все було дуже гарно організовано, люди дійсно хотіли створити щось разом.” “Ми працювали плідно, обмінювались досвідом, думками та розважались.” “Я гадаю, що фільм, який ми створили стає гарною рекламою волонтерства і чисельність волонтерів збільшиться.” “Це унікальний досвід, який кожний громадянин світу має отримати!” “Я дійсно задоволений, що зустрів людей з чотирьох країн. Гарно знати різні культури, звички та країни.” “Зйомка фільму була просто супер, хоча я недуже гарний актор ;-) Але кращим з найкращого були -> національні вечори!!!” “Я буду дуже щасливою, якщо в мене буде можливість приймати участь у проекті такому, як цей.”

Салогани Loesje: “У волонтерство ми віримо” “Думай глобально, будь волонтером локально” “Роби це, як сонце. Роби це безкоштовно.” “Волонтерство не спить.”

Лінки: