Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Тиждень креативності, Хіршлюх, Німеччина, липень 2010

Протягом десяти днів - 8-18 липня молодіжний центр Хіршлюх (Шторков, Німеччина) в котрий раз став місцем проведення щорічного тижня креативності. У ньому брали активну участь 45 молодих талановитих людей з України, Польщі та Німеччини. На час дії центру всі понурились в атмосферу мистецтва й творчості. Організатором заходу виступила Асоціація молодіжної допомоги та соціальної роботи (Фюрстенвальде, Німеччина), а партнерами - Центр європейських ініціатив (Суми, Україна) та фундація «Щасливе дитинство» (Люблін, Польща).

Заняття у майстернях розпочалися з 11 липня, а до цього три дні відбувалася активна інтеграція та знайомство учасників через різноманітні ігри та забави. Погода видалася дуже спекотною і тому всім пощастило провести деякий час у лісі біля озера, де в простій та невибагливій атмосфері ще ближче пізнали одне одного.

У програму інтеграційних днів входила також подорож до Берліну, де молодь познайомилася з історичними та культурними пам’ятками. Цього року організатори вирішили розподілити учасників на тих, кому вже пощастило побувати колись в цьому незабутньому місті і тих, кого ще тільки очікувало знайомство з ним. Тому насправді відбулися дві зовсім різні екскурсійні програми: одна – традиційна, де учасникам була запропонована прогулянка центром міста, друга – більш традиційними місцями для самих мешканців Берліну, зокрема кварталу Пренцлауерберг. Дві надзвичайно цікаві програми, які ще більше підкреслюють різноманіття столиці Німеччини.

Отож, активно проведені три дні у постійному спілкуванні між собою допомогли підготувати яскравий україно-польський національний вечір, на якому молодь презентувала історію, звичаї та традиції своїх країн для німецької публіки. Наприкінці свята відбулося частування глядачів національними стравами Польщі та України. Цього року на Тижні креативності було представлено 8 майстерень. Серед них:

  • Театр музики;
  • Графіка;
  • Фотомайстерня;
  • Хоровий спів;
  • Вироблення масок;
  • Фільцевання ( валяння шерсті);
  • Театр;
  • Театр танцю.

Кожен мав шанс спробувати себе в тій чи іншій майстерні, поділитися своїм досвідом та повчитися у майстрів з Німеччини. Заняття у майстернях закінчилися фантастичними презентаціями 17 липня. Неможливо виділити найкращу презентацію, всі вони вражали своєю оригінальністю та професійним підходом до справи. Хотілося зазначити, що цього року майстерня театру та майстерня танцю об’єднали свої зусилля і публіка могла насолодитися чудовою виставою «Сон літньої ночі» за однойменним твором В. Шекспіра.

За улюбленим заняттям, як кажуть, час летить непомітно, і так сталося і з нами. Здавалося ми тільки-но приїхали, а ось уже і час повертатися додому. Але хоча обмін і тривав лише десять днів, час не пройшов даремно ні для кого з нас. Ми повернулися додому дорослішими, сильнішими, впевненішими в собі, готовими боротися з випробуваннями життя.