Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Тиждень креативності у Німеччині – “KULTURMBAU”, Хіршлюк, Німеччина, серпень 2011 року

Протягом 4-14 серпня молодіжний центр Хіршлюх (Шторков, Німеччина) знову гостинно приймав у себе волонтерів СМГО «Центр європейських ініціатив». Ця незабутня місцина в котрий раз стала місцем проведення щорічного тижня креативності в якому брала активну участь 45 талановитих молодих людей із України, Польщі та Німеччини. На десять днів всі учасники занурились в атмосферу мистецтва та творчості. Організатором проекту виступила Асоціація молодіжної допомоги та соціальної роботи (Фюрстенвальде, Німеччина). Партнерами – СМГО «Центр європейських ініціатив» (Суми, Україна) та Фундація «щасливе дитинство» (Люблін, Польща).

Заняття у майстернях, як і кожного разу, розпочалися з 7 серпня, а до цього три дні відбувалася активна інтеграція та знайомство учасників шляхом різноманітних ігр, забав. З погодою пощастило і група могла спробувати свої сили в керуванні каяками та байдарками на озері, неподалік від табору. Це допомогло учасникам не тільки розвідати місцевість, де їм належало пробути наступні десять днів, але й ближче познайомитися та подружитися одне з одним.

У програму інтеграційних днів входила також подорож до Берліну, де молодь познайомилася з історичними та культурними пам’ятками. Як і минулого року, організатори вирішили розподілити учасників на тих, кому вже пощастило побувати колись в цьому незабутньому місті, і тих, кого ще тільки очікувало знайомство з ним. Тому насправді відбулися дві зовсім різні екскурсійні програми: одна – традиційна, де учасникам була запропонована прогулянка центром міста, друга – більш традиційними місцями для самих мешканців Берліну.

Отож, активно проведені три дні у постійному спілкуванні між собою допомогли підготувати яскравий україно-польський національний вечір, на якому молодь презентувала історію, звичаї та традиції своїх країн для німецької публіки. Наприкінці свята відбулося частування глядачів національними стравами Польщі та України.

Цього року на Тижні креативності було представлено вісім майстерень. Серед них:

  • Оркестр / музична група;
  • Графіка;
  • Цифрова фотографія;
  • Аналогова фотографія; 
  • Вироблення ляльок;
  • Світлові об’єкти ( майстрування ламп);
  • Театр;
  • Театр танцю.

Кожен мав шанс спробувати себе в тій чи іншій майстерні, поділитися своїм досвідом та повчитися у майстрів із Німеччини. Заняття у майстернях закінчилися фантастичними презентаціями, які пройшли 13 серпня. Неможливо виділити найкращу презентацію, адже всі вони вражали своєю оригінальністю та професійним підходом до справи.

Не встигли ми засумувати за домівкою, а вже настав час повертатися додому. Зі сльозами на очах розпрощалися ми з організаторами і учасниками обміну. Але, хочеться вірити, тільки до наступного року.