Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Тиждень креативності у Німеччині – «Трансформація»

Організатори: Асоціація молодіжної допомоги та соціальної роботи, Фюрстенвальде, Німеччина.

Партнери:

  • Центр європейських ініціатив, Суми, Україна;
  • Фундація «Щасливе дитинство», Люблін, Польща.

Дати проведення: 16-26 липаня 2009 року.

Місце проведення: Хіршлюх, Німеччина.

Учасники: 45 молодих людей із трьох країн (Німеччина, Україна, Польща), віком від 17 до 25 років.

Робочі мови: англійська, німецька.

16-26 липня молодіжний центр Хіршлюх (Шторков, Німеччина) зустрічав креативну, активну молодь з України, Польщі та Німеччини. 10 днів тут панувало мистецтво та творчість.

Заняття у творчих майстернях розпочалися з 19 липня але це не означало, що до цього часу дівчата та юнаки нудьгували. Перші три дні відбувалася активна інтеграція у міжнародній групі. Різноманітні завдання, ігри на знайомство та тімбілдінг сприяли побудові порозуміння між учасниками.

Потужним тімбілдінгом стала подорож до невеличкого міста Фюрстенвальде, де молодь здійснила сплав на байдарках і також відвідала Молодіжний музичний фестиваль. Навіть похмура, подекуди з дощем, погода не зіпсувала вражень від цього дня. У програму інтеграційних днів входили також подорож до Берліну, де молодь познайомилася з історичними та культурними пам’ятками. Окремою подією у подорожі до столиці Німеччини був візит до Підземного музею, у якому розповідалось про історію воєнного Берліну.

Отож, активно проведені три дні у постійному спілкуванні між собою допомогли підготувати яскравий україно-польський національний вечір, на якому молодь презентувала історію, звичаї та традиції своїх країн для німецької публіки. Наприкінці свята відбулося частування глядачів національними стравами Польщі та України.

Цього року на Тижні креативності було представлено 7 майстерень. Серед них:

  • Театр танців;
  • Образотворче мистецтво;
  • Фотомайстерня;
  • Хоровий спів;
  • Вироблення музичних інструментів;
  • Майстерня з кераміки та гончарства;
  • Театр.

Заняття у майстернях закінчилися фантастичними презентаціями 26 липня. Вони вражали нестандартними та інноваційними підходами в образотворчому мистецтві, фотографії, виготовленні незвичайних інструментів та гончарних виробів, авангардними танцювальними та театральними виставали.

Заняття улюбленими справами, спілкування з цікавою молоддю з різних країн змусило час плинути дуже швидко. Із закінченням останньої презентації фотомайстерні пізно у вечері, ніхто довго не хотів йти спати, бо всі розуміли, що це остання ніч, коли є можливість провести час разом. У ранці всі від’їжджали. Були сльози, сміх та палкі обійми. Всі попрощалися але залишилися друзями назавжди.