Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Тренінговий курс для координаторів міжнародних молодіжних обмінів, Мотитш Лещьни, Польща, 20-26 березня 2011

Протягом тижня – 20-26 березня - у молодіжному центрі Мотитш Лещьни біля м. Люблін, Польща пройшов тренінговий курс для координаторів міжнародних молодіжних обмінів. До Польщі прибули близько 30 учасників із Німеччини та України. Організаторами програми виступили Happy Childhood Foundation (Польща) при співпраці з СМГО «Центр європейських ініціатив» (Суми) та Association for Youth Welfare Services and Social Work (Німеччина). Захід проходив за фінансової підтримки програми Німецько-польського молодіжного співробітництва.

У тренінгу взяли участь представники громадських організацій та громадсько-активна молодь з Польщі, Німеччини та України. Вони вивчали методи з організації та управління міжнародними молодіжними обмінами. Учасники дізналися про основні елементи молодіжного обміну, обговорили, як використовувати театральну та циркову педагогіку, як проводити тімбілдінг (teambuilding) та створювати атмосферу співпраці. Також розглядалися найпоширеніші проблеми, що виникають на молодіжному обміні та шляхи їх вирішення. Важливим моментом програми було роз’яснення, як використовувати проектні методи роботи на міжнародному обміні та розробка самих проектів.

Враження від участі у проекті:

Аліна: "Я вперше брала участь у такому обміні. Сказати правду, спочатку була не дуже впевнена, що прийняла правильне рішення. На щастя, з першої зустрічі думки змінилися. Українські учасники вразили своєю неординарністю, інколи дивакуватістю, освідченістю та різнобічністю. Виникла якась підсвідома довіра та впевненість у зовсім незнайомих людях. Групи з Німеччини та Польщі теж здивували своєю відкритістю, креативністю та дружелюбністю. Під час таких програм не просто відбувається навчання, здобуття певних навичок, а це також руйнування певних стереотипів та обмін культурами. Тренінг тут нам допомагав. Організатори сформували увесь захід суперово і безмежно цікаво: безперечний баланс між практикою і теорією не давав нудьгувати та зацікавлював ще більше, а ще достатній рівень вільного часу. Обмін залишив масу приємних спогадів та нових ідей, і це завдяки прекрасній організації, суперовим та ініціативним людям, і звичайно, хорошій погоді та старовинному Любліні".