Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

17.01.07 13:16

3 лютого Сумський Центр Європейської Інформації проводить рольову гру

 

Запрошуємо молодь міста Сум взяти участь у рольовій грі «Європейський вибір України».

Основні блоки рольової гри:

  • Історія та динаміка відносин між Україною та ЄС;
  • Переваги та недоліки вступу України до ЄС;
  • Виконання Копенгагенських критеріїв як передумова членства в ЄС;
  • Стан виконання Копенгагенських критеріїв Україною;
  • Політика сусідства і необхідність її перегляду

— дозволяють охопити весь спектр питань двосторонніх відносин і реалізації європейського вибору України.

Учасники гри отримають ролі умовних учасників переговорного процесу між Україною та ЄС: уряду, різноманітних інтересів (профспілок, неурядових організацій) та бізнес лобі та зможуть прийняти своє рішення про умови вступу України в ЄС.

До участі в грі запрошується молодь міста Суми 14—25 років. Кількість учасників — 30 осіб.

Рольова гра відбудеться 3 лютого 2007 року о 10:00 у приміщенні Сумського державного університету.

Будь ласка, повідомте про Вашу участь у рольовій грі до 18:00, 31 січня 2007 року за телефонами 38 (0542) 34—04-74 або 34—04-88.

Тренер рольової гри — Сергій Штукарін, тренер рольових ігор у Східній Україні.

Довідка:

Проголосивши європейський вибір, Україна виступила за інтеграцію до європейських структур, поставивши собі за мету набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Ці наміри підтримує значна частина українського населення, при цьому передовсім молодь не бачить альтернативи вступу до ЄС, вимагаючи від уряду та інших владних структур активізації зусиль на цьому шляху. Опитування в усіх регіонах доводять, що молоде покоління позитивно ставиться до ЄС. Водночас, 65—80% опитаних вважають, що отримують недостатньо інформації. Відтак просвітня кампанія щодо європейської політики ставить за мету якомога ефективнішим шляхом розкрити перед молоддю, яка цікавиться політикою, комплексну тему «Європейський Союз», зробити її більш зрозумілою і подолати ще існуючі прогалини у знаннях. Це передбачає здійснення заходів, спрямованих на те, щоб молоде покоління України відчуло себе цілком європейським і було готовим брати повноцінну участь у процесах, що відбуваються на континенті.

Рольові ігри виступають як інструмент для досягнення названих вище цілей.

Рольові ігри — це комплексно побудовані ділові ігри, під час яких необхідно прийняти певні рішення в умовах конфлікту інтересів. На час гри учасники беруть на себе виконання ролей реальних осіб в умовах реально існуючого або імітованого сценарію.

Рольова гра «Європейський вибір України» була розроблена Центром політологічних досліджень та Донецькою обласною молодіжною організацією «Євроклуб» на основі досвіду проведення рольових ігор «Формування майбутнього Європи».

Організатори гри — Центр європейської інформації у місті Суми, створений за підтримки Міжнародного Фонду Відродження. Фінансова підтримка рольової гри — програма Youh Engaging Society (YES). Партнери — Сумський державний університет, Донецька обласна молодіжна організація «Євроклуб», методична підтримка — Представництво фонда ім.Конрада Аденауера (ФРН) в Україні.