Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

01.12.06 09:38

Сумщина в євроінтеграційних процесах. Відбувся другий семінар проекту «Молодь на шляху до Європи»

 

24—25 листопада на мальовничій базі «Сонячна Галявина» поблизу Сум відбувся другий семінар проекту «Молодь на шляху до Європи». Цього разу сумчани протягом 2 днів знайомилися з проблематикою НАТО.

Активні, енергійні, зацікавлені учасники семінару повною мірою використовували можливість, надану їм організаторами проекту, адже не кожному випадає нагода поспілкуватися, подискутувати з справжніми професіоналами, експертами з питань євроатлантичної інтеграції і черпати інформацію «з перших вуст».

Своїми знаннями та досвідом з молодими активістами ділилися Георгій Толкачов — Другий секретар департаменту НАТО Міністерства Закордонних Справ України, Андрій Ординович — Начальник відділу військових аспектів інтеграції в НАТО Генерального штабу Збройних Сил України, Вадим Колесник — Старший офіцер відділу євроатлантичної інтеграції Генерального штабу Збройних Сил України. Крім того, організатори і лектори подарували кожному учаснику семінару підбірку цікавої літератури та матеріалів, присвячених питанням НАТО.

По завершенню лекцій-дискусій та тренінгів молодь жваво обговорювала проблеми Євроатлантичного вибору України в форматі дебатів.

Переповнені ентузіазмом студенти сумських навчальних закладів задоволено відмічали, що тепер вони не лише з’ясували для себе, що ж власне являє собою НАТО, а й готові дискутувати з своїми однолітками, батьками на тему європейського вибору України, оскільки озброєні фактами, об'єктивною інформацією. Тепер зрозумілішими є громадсько-політичні процеси, з’явилося розуміння і критичне осмислення інформаційного середовища, зросла зацікавленість до проблем зовнішньої політики України. Поділилися учасники семінару з організаторами і ще одним несподіваним для них висновком: «Люди проти ЄС чи НАТО тільки тому, що нічого про це не знають».

На прохання Прес-служби ХДМУ про свої враження від семінару розповіла член оргкомітету проекту Лілія Романюк: «Надзвичайно задоволена семінаром. Приємно відмічати те, що в якому б регіоні ми не працювали — всюди нас вітають активні, розумні, національно свідомі молоді люди. Позиція молоді в тому чи іншому питанні залежить від первинної інформації, яку вона отримує. Питання ЄС та НАТО майже не вивчаються в ВУЗах і практично єдиним джерелом інформації стають ЗМІ. Як відмітив у своїй лекції Георгій Толкачов, згідно з даними моніторингу інформаційного середовища у 50% про НАТО говорять політики, у 40% — журналісти, і лише у 10% — експерти. Така статистика говорить сама за себе. Ми намагаємося надати учасникам первинну інформацію, об’єктивні факти, і тому особливо радує те, що розібравшись в ситуації молодь, незважаючи на свої політичні погляди та переконання, у питаннях зовнішньо політичного курсу України стає на позиції, що найбільш відповідають національним інтересам України. А це ознака того, що формується нова українська еліта».

Довідково: проект «Молодь на шляху до Європи» реалізовується Християнсько-демократичною молоддю України спільно з Міністерством у справах сім'ї, молоді та спорту за результатами перемоги у конкурсі проектів програм, розроблених громадськими організаціями відносно дітей, молоді, жінок та сім'ї на 2006 рік. Проект передбачає проведення двох дводенних семінарів у трьох регіонах України та заключну міжнародну конференцію у Києві. Термін реалізації проекту: жовтень — грудень 2006 року.

Джерело: Громадський простір