Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

08.12.11 14:59

Центр європейських ініціатив підбив підсумки європейського року волонтерства в Сумах

Автор: Інна Битюк

8 грудня громадська організація «Центр європейських ініціатив», яка покликана сприяти розвитку громадянського суспільства в Україні, підбила підсумки року волонтерства в м. Суми. Протягом 2011 року ЦЄІ реалізував низку волонтерських проектів для молоді, які спрямовані на підвищення обізнаності громадськості з питань європейської інтеграції та проголошення європейських цінностей.

Центр європейських ініціатив протягом Європейського року волонтерства проводив навчання для волонтерів та їх координаторів, підтримував молодіжні волонтерські ініціативи та організовував співпрацю з волонтерами Корпусу Миру та Європейської Волонтерської Служби.

Яскравим прикладом реалізації цих напрямків був проект «Волонтерство – твій шлях до успіху». У ньому взяли участь представники семи міст України – Дніпропетровська, Чернівців, Хмельницького, Луганська, Вінниці, Кременчука та Сум. Зокрема, Дніпропетровський Центр європейської інформації (ЦЄІ) проводив дискусійний кіноклуб «Волонтерська активність»; ЦЄІ в м. Чернівці – організовував вечори-бесіди серед молоді стосовно європейських структур, країн Європи; ЦЄІ м. Хмельницький створив інтерактивний намет в рамках святкування Дня Європи у своєму місті; Луганський ЦЄІ реалізував волонтерський проекту для дітей-сиріт; Вінницький ЦЄІ реалізував проект «Казкова Європа для дітей»; Кременчуцький ЦЄІ провів конкурс фотографій «Європейська фотоідентичність Кременчука», а Сумський ЦЄІ провів День Європи.

За словами голови правління СМГО «Центр європейських ініціатив» Анни Ковбасюк, найефективніше донести інформацію про ЄС до громадськості сумський ЦЄІ вирішив під час одного із наймасштабніших заходів міста – святкування Дня Європи. Нагадаємо, що цього року почесними гостями свята в Сумах стала делегація Представництва Європейського Союзу та посольств країн-членів ЄС на чолі з Послом Жозе Мануелом Пінту Тейшейрою, оскільки місто стало переможцем конкурсу на спільну організацію та проведення Дня Європи серед 29 міст України.

Окрім того, під час року волонтерства у Сумах було реалізовано проекти, які сприяли формуванню європейських цінностей у молоді Сумської області, підвищили обізнаність молоді з питань євроінтеграції, зробили внесок у визнання європейськості Сумської області, а також сумська молодь брала участь у міжнародних проектах у Чехії, Грузії тощо. Активну участь у них брали представники євроклубів Сумщини.

Менеджер проектів СМГО «Центр європейських ініціатив» Юлія Єлфімова зазначила, що Європейський рік волонтерства для сумських євроклубів був надзвичайно активним, адже за їх участю були втілені у життя проекти щодо поширення європейських цінностей та толерантного ставлення, благодійні проекти, заходи, спрямовані на збереження європейської спадщини Сумської області. Євроклубівці брали участь у міжнародних проектах та активно співпрацювали з волонтерами Європейської волонтерської служби. Також вони проводили онлайн-конференції, під час яких обговорювали перспективи волонтерства у своїх регіонах, пропагували толерантне ставлення та повагу один до одного. Протягом року з дітьми працювали іноземні волонтери з Польщі, Німеччини, Чехії, Франції та Бельгії.

Загалом, реалізовуючи спільні проекти євроклуби сприяли розвитку діяльності мережі євроклубів як на регіональному, так і на всеукраїнському рівнях.

Волонтер Корпусу Миру із США Арден Стоун розповіла про свій волонтерський досвід та про участь у різноманітних проектах СМГО «Центр європейських ініціатив», які реалізовувалися протягом європейського року волонтерства в м. Суми. Зокрема, вона поділилася враженнями щодо співпраці в рамках організації освітніх програм для молоді міста Суми та Сумської області.