Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

28.11.07 05:35

Демократичні цінності стали ближчими для лідерів громадських організацій України

 

Семінар «Навчання молоді України про демократичні цінності», який проходив 24-25 листопада у м.Суми, зібрав 26 лідерів молодіжних громадських організацій.

Даний семінар проходив в рамках проекту «Інформування молоді про демократичні принципи в Сумській, Полтавській, Чернігівській областях» за підтримки National Endowment for Democracy (NED), що реалізується Сумським обласним комітетом молодіжних організацій.

Розробили програму та провели семінар представники Сумського Центру європейської інформації.

Семінар розпочався із з’ясування поняття «цінностей» та визначення власних цінностей кожного. Далі, в рамках дискусій та презентацій, учасники визначили, що демократична модель цінностей відповідає уявленням кожного і безпосередньо закладена у Конституції України.
Інші питання, що досліджувались в рамках семінару: формування стереотипів, дискримінація та її наслідки, виховання толерантності, права людини та необхідність їх усвідомлення, демократія.

Учасники звернули значну увагу щодо проявів та можливих наслідків дискримінації в суспільстві України, а отже, зробили спробу віднайти та запропонувати свої шляхи її подолання: визнання, відкритість, інтеграція з вразливими групами у суспільстві, більш чітке законодавче регулювання та інформування щодо проблеми.

Заключним блоком семінару стала модель побудови демократичного суспільства в Україні. Молодіжні лідери тісно зв’язали учасників демократичного процесу: громаду, уряд, НУО та ЗМІ. Виявляється, що не так важко розібратись, як вони повинні співпрацювати задля добробуту кожного. Тепер треба розпочати реалізовувати це у реальність.
На думку тренерів, проведення таких семінарів є ефективним методом інформування наших громадян про демократичні цінності загалом, та про толерантність зокрема. Завдячуючи застосуванню інтерактивних методик, в тому числі проведенню рольових ігор, учасники мають змогу максимально наблизитись до теми та сприйняти інформацію на емоційному рівні.

Розробка та проведення такого семінару стало можливим завдяки інформаційно-методичній підтримці та досвіду, отриманого в рамках проекту “Управління європейськими молодіжними проектами», організованого НУО «Європейський діалог» навесні 2007 року.