Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

04.06.15 10:05

Дні Європи під новим соусом

 

CМГО «Центр європейських ініціатив» вже традиційно 9 рік поспіль проводить заходи до святкування Дня Європи у м. Суми. Цьогоріч свято змінило звичну локацію та формат.

Замість звичного місця святкування – Театральної площі – більшість заходів проводилось у сквері Т. Г. Шевченка та вул. Соборній.

Не тільки це відрізняло Дні Європи 2015 від попередніх років. Ми перейшли від теорії до практики. Раніше ми запрошували жителів та гостей міста дізнатись більше про ЄС у Європейському містечку, де можна будо отримати інформацію про звичаї, традиції, культуру країн ЄС та спробувати смаколики з різних країн. Цього року ми пропонували скуштувати на смак європейські цінності.

У меню 16 травня була акція «Зроби своє місто яскравішим» та «Жива бібліотека», 17 травня відбулася інтелектуально-спортивна гра «Єврофутквест», а 29-31 травня табір євроклубів «Європленер».

В акції «Зроби своє місто яскравішим» взяли участь 28 євроклубів міста, які прикрасили неймовірними інсталяціями дерева скверу ім. Т.Г.Шевченка. Інсталяції відображали різну символіку країн Європейського Союзу. Родзинкою цієї акції було те, що шкільна молодь використовувала тільки вторинні матеріали. Євроклубівці та відвідувачі влаштували французський пік-нік біля дерева Франції та фотосесії. Подібна акція проводилась перше у м. Суми.

«Жива бібілотека» – це форма відкритого спілкування, де «книга» – це людина, а «читачі» – це відвідувачі, що прийшли почути історії. Спеціально для «Живої бібліотеки – Open AIR» було відібрано 14 бестселерів – історії людей, що зворушують та надають натхнення. Подію відвідало близько 250 сумчан. Дякуємо тим, хто незважаючи на жахливо погоду прийшов та спробував почути тих, кого як правило не чують.

В «Єврофутквесті» взяли участь 18 команд з 17 євроклубів м. Суми. Гра проводилась у Сумському міському парку ім. Кожедуба. У запеклій боротьбі перемогу отримали євроклубівці ССШ № 7. Призи переможцям були люб’язно надані розважальним комплексом «Планета Кіно», Громадським фондом «Суми», інтернет-магазином «КомпСервіс» та Управлінням молоді та спорту СОДА.

Вже традиційно з 2008 року ми закінчуємо заходи присвячені до Дня Європи «Європленером» – підсумковим табором для євроклубів. 60 найбільш активних учасників цікаво провели час з 29 по 31 травня 2015 року біля табору «Ровесник» (урочище Баранівка). У програмі табору були: квест, майстер-клас з прав дитини та розробка спільних проектів Мережі євроклубів Сумщини на наступний рік.

Тож, яскраво, людно та якісно відсвяткували Дні Європи-2015, звичайно, завдяки співпраці та підтримці наших друзів та партненів: Управління молоді та спорту Сумської ОДА, Сумського центру дозвілля молоді, Мережі євроклубів Сумщини та інформаційного партнеру Афіша м. Суми.