Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

15.10.14 10:14

Яскраве місто своїми руками

 

Чотири ескізи, 60 літрів фарби і близько 70 чоловік – стільки потрібно, щоб створити яскраві елементи у місті. У неділю, 12 жовтня, сумські школярі, студенти і творча молодь розфарбували сходинки, перетворивши невиразні сірі об’єкти на креативні «родзинки» міської архітектури.

Проект «Сходинки до Європи» СМГО «Центр європейських ініціатив» (ЦЕІ) мав на меті створення архітектурних елементів міста, що мають високий естетичний та туристичний потенціал, розвиток творчіх здібностей у молоді, а також підвищення обізнаності щодо сучасних культурних тенденцій у світі взагалі та Європи зокрема і створення креативного середовища, що стане підгрунтям для гармонійного розвитку особистості. Проект був підтриманий управлінням молоді та спорту Сумської облдержадміністрації.

З 15 до 30 вересня усі бажаючі мали змогу надати свої ідеї для їх втілення на сходинках міста. Протягом цього часу до ЦЕІ надійшло 25 ескізів, 18 з яких потрапило до фіналу.

9 жовтня у Сумській муніціпальній галереї відбувся остаточний відбір ескізів. Після захисту проектів конкурсна комісія віддала перевагу наступним роботам:

«Захід сонця» - автор Евеліна Вакал, школа № 12;

«Європейський пазл» - автор Олена Скалянська, школа № 27;

«Цитруси в місті» - автор Олена Скалянська, школа № 27;

«Піаніно» - груповий проект школи № 5.

Розфарбовувати міські сходинки прийшли школярі, студенти, молодь, батьки з маленькими дітьми. Не дивлячись на брак досвіду у досвіду у учасників і складність самого завдання – перенести художній ескіз з аркушу на велику за розміром бетонну поверхню з урахуванням усіх елементів, що змінюються у перспективі, - результат перевершив очікування. Нові яскраві сходинки відразу полюбилися сумчанам і стали об’єктом численних фотографій.

Однак «Центр європейських ініціатив» не ставить на цьому крапку, оскільки позитивні відгуки і кількість залученої молоді з творчими ідеями доводять, що у місті існує попит на креативні проекти. Ми відкриті для співпраці і вже плануємо наступні проекти, тож долучайтесь!