Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

26.11.10 16:18

Єврейська мудрість для української молоді

Автор: Інна Битюк

24 листопада 2010 року українська молодь мала можливість побачити на власні очі та поспілкуватися з чинним Президентом Ізраїлю Шимоном Пересом. Серед щасливчиків і PR-менеджер ГО «Центр європейських ініціатив» Інна Битюк.

Легендарного політика молодь зустрічала стоячи. Організатор публічної дискусії Шимона Переса з українськими студентами Віктор Пінчук назвав присутніх «щасливчиками». І це насправді так! Адже Шимон Перес завітав в Україну з офіційним візитом, але політик знайшов час, щоб зустрітися з майбутнім України. Щоб побачити і почути Президента Ізраїлю учасники зустрічі мали пройти серйозний відбір. Проект «Публічні дискусії» реалізується Фондом Віктора Пінчука з метою формування нової генерації соціально-відповідальних лідерів.

Після надзвичайно цікавого спілкування з Пересом всі переконались у правильності слів Віктора Пінчука, який назвав його наймудрішою людиною, котру він коли-небудь зустрічав. Цього дня українські студенти чули багато мудрих порад з уст Президента. Майже кожна його фраза була афористичною : «Не змінюйте світ – змінюйте себе», «Якщо ти хочеш бути великим, ти повинен займатися лише великими справами», «Мудрість вічна», «Боріться проти темноти», «Сьогодення належить молоді», «Талант – не Божий дар, це – процес», «Чим на більше посягнете, тим більшого досягнете», «Не змарнуйте себе», «Сенс демократії полягає не в рівності, а в праві залишатися різними», «Майбутнє – у науці», «Вивчати потрібно не лише природу довкола нас, а й всередині нас», «Виховуйте себе так, щоб ваша молодість була планетарна, а свідомість – національна»… Легка іронічна посмішка, потяг до образності та до влучного афоризму не залишили нікого байдужим.

Молодь обговорювала з Президентом Ізраїлю питання деградації молодого покоління, інноваційних реформ в Україні, питання Чорнобильської катастрофи в Україні, проблеми національної ідеї та говорили про творчі здібності Шимона Переса, котрий з дитинства писав вірші. Українська молодь, зачарована галантністю і вражена глибиною розуму політика, запам’ятала 24 листопада 2010 року як один зі знакових днів у своєму житті.