Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

01.08.11 09:31

Євроклубівці побачили світ через об’єктив фотокамери

Автор: Інна Битюк

Євроклубівці з м. Суми та Сумської області взяли участь у проекті «Світ у твоєму серці», який проходив у молодіжному центрі Хіршлюх німецького міста Шторков з 12 по 22 липня 2011 року. П’ятеро школярів разом із німецькою, польською та грузинською молоддю вивчали мистецтво фотографії. Проект реалізовувався організацією Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (Німеччина) за підтримки програми ЄС "Молодь в дії". Партнери з України – «Центр європейських ініціатив» (Суми).

Протягом десяти днів двадцять учасників проекту вчилися дивитися на світ через об’єктив фотокамери. Учасникам запропонували майстер-класи з техніки фотографування, «гри зі світлом», цифрової фотографії тощо. У ході майстерень вони зрозуміли, що фотографія – це справжнє мистецтво, яке має свої тонкощі та секрети. Так, усе навколо живе, розвивається та змінюється, - запевняють учасники проекту. Проте більшість таких змін людина не помічає, і тільки пильне око фотографа і хороший об’єктив дозволяють побачити світ іншим, більш ширшим та яскравим. Саме до цього й прагнули організатори проекту. А побачити, наскільки це їм вдалося можна було на фотовиставці, яка проходила в бібліотеці міста Шторков, на відкриття якої завітав навіть мер. Кожен учасник презентував громадськості Німеччини, а також німецьким туристами свою найкращу фотографію. Окрім представлених світлин, діти самостійно виготовляли рамки для них.

За програмою проекту учасники відвідали з екскурсією Берлін, парламент ФРН - Рейхстаг. Для них було справжнім дивом побувати в місці, де федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель проводить засідання уряду. Також запам’яталися феєричні національні вечори та яскраве міжкультурне спілкування. На згадку про себе сумчани подарували своїм закордонним друзям сувеніри, український шоколад, а також кожній делегації вручили книгу «Сумщина в іменах».

За словами учасників, десять днів насиченої та надзвичайно цікавої програми пролетіли як один день і хотілося ще й ще залишитися в атмосфері творчості й краси. Відтак учасники з України та Польщі вирішили влаштувати подібний проект в одному з польських міст у жовтні цього року.