Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

01.02.13 10:28

Європейська молодь завадила кінцю світу: підсумки проекту в Сумах

 

З 15 по 24 січня 2013 року молодь з п'яти європейських країн - України, Грузії, Польщі, Румінії та Азербайджану - взяли участь у міжнародному молодіжному обміні «Європа після кінця світу», що проходив в м.Суми. Організатор проекту – СМГО «Центр європейських ініціатив». Підтримка в реалізації проекту була надана програмою Європейського Союзу «Молодь в дії».

Основна тема проекту – це активне та відповідальне громадянство, яке включає життя в мирі з людьми навколо нас (недискримінація, толерантність, повага, розуміння та допомога) та турботу про довкілля.

Завдання проекту:

  • сприяти активному громадянству молоді;
  • мотивувати молодь відповідально ставитися до навколишнього середовища;
  • сприяти ненасильницькому спілкуванню та толерантності серед молоді;
  • розвинути у молоді почуття підприємництва у соціальній сфері;
  • створити атмосферу для міжкультурного навчання, що сприятиме порозумінню між молодими людьми з різних країн;
  • розвинути співпрацю у молодіжній сфері на європейському рівні.

Міжнародна група протягом 10 днів шукала відповіді на питання проекту через обмін інформацією, дискусії та роботу на спільним міні-проектом, що став головним результатом обміну. Учасники підготували інтерактивний захід, який відвідали понад 130 старшокласників із сумських шкіл.

Відгук учасниці проекту Ніни Солошенко (Україна): «Під час зустрічі інтернаціональні групи молодих дослідників розповідали про екологічні ситуації та традиції в своїх країнах. Діти буди задоволені «живою бібліотекою», але її організатори раділи ще більше, адже можливість передати власні знання не байдужим людям завжди є приємною.

Звичайно, проект був сповнений міжкультурними цікавинками: делегація кожної країни влаштовувала національний вечір де всі учасники мали можливість дізнатися більше про країну-оповідача, вивчити національні танки та ігри, а також скуштувати національні страви.

Веселі вечори, цікаві заняття, LARP - все це назавжди залишиться у спогадах кожного з учасників. Проект закінчився, але ми не сумуємо, а з нетерпінням чекаємо на нові молодіжні обміни, адже так хочеться відвідати нові місця, дізнатися щось нове та зустріти своїх інтернаціональних друзів».

Фотографії з проекту тут >>