Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

29.07.15 16:09

Людина починає розуміти оточуюче середовище лише тоді, коли залишається з ним віч-на-віч…

 

27 червня по 4 липня 2015 року активні волонтери СМГО «Центр Європейських Ініціатив» стали учасниками міжнародного молодіжного обміну «Youth in Europe – Action for Sustainable Development», який об’єднав представників з чотирьох країн: Німеччини, Польщі, Білорусі та України у Eurocamp (Helenesee, Німеччина). Проект було організовано громадською організацією SODI! Solidaritaetsdienst-international e.V., за підтримки громадської організації pewobe gGmbH.

Молодь познайомилась з екологічною станом у Німеччині та відвідала місця, які є яскравим прикладом гармонійного співіснування людини та природи. Незабутньою була зустріч з Доктором Шульцем, який поділився інформацією з представниками про альтернативні джерела енергії та підкреслив їх значимість для стабільного еко-дружнього майбутнього.

Єгері місцевого лісництва з любов’ю розповідали історію лісу, його флору та фауну. Учасників вразив той факт, наскільки недоторканою залишається ліс, хоча він і знаходиться у курортній місцевості, і те, наскільки багато зусиль для цього докладають працівники лісництва.

Несподіванкою було для українських учасників опинитися у справжньому німецькому «селі» - Berlin Falkenberg Dorfkarte. Здавалося, що ви знаходитесь в Україні у бабусі на городі. Молоді показали, як німці вирощують картоплю, капусту, помідори, цибулю тощо. Всі бажаючі долучилися до посадки дерев. Як гріє душу думка про те, що на німецькій землі зростає деревце, посаджене українськими руками.

Яскравим сонячним днем учасники проекту завітали у казку під назвою “Wild Park”, де доторкнулися до природи у повному сенсі цього слова. Їх зустрічали косулі, лугові собачки, віслюки, барани, дикі кабани, кози, павичі, папуги, лисиця та єнот, морські свинки, кролики, які не бояться людей, були раді пригоститися з їхніх рук. Навіть не віриться, що майже протягом століття тут був військовий полігон для підготовки снайперів. Приємно здивував той факт, що директор цього парку та його організація Gronefelder Werkstaetten (Frankfurt (Oder) допомагає хворим сумським дітлахам.

Якісний та здоровий відпочинок можливий лише у еко-чистому оточенні – впевненні засновники спортивно-розважального туристичного парку «Arbora» у м. Бад Сарроу. Молодь відчула себе сучасними Тарзанами – з професійним спорядженням учасники перебиралися з дерева на дерево, дух перехоплювало від краси, яка відкрилась з верхівок дерев. Релаксом після такого драйву став відпочинок на озері в компанії лебедів та різних видів качок.

Учасники отримали позитивний мотиваційний заряд і налаштовані на розповсюдження ідей та впровадження отриманого досвіду у власній країні. Під час проекту учасники зробили висновок, що німці бережно ставляться до природних ресурсів, опікуються станом лісів, озер, повітря, докладають багато зусиль, щоб нащадки змогли побачити на власні очі всю ту красу, яка оточує сучасників.

Частинку Німеччини українці повезли додому - і вже наступного року німецькі соняшники зацвітуть під українським небом.