Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

02.08.11 15:29

Міжнародна літня школа «Євроінтеграція: теорія та практика»

Автор: Інна Битюк

Протягом тижня – з 25 по 31 липня – на базі Сумського національного аграрного університету проходила міжнародна літня школа «Євроінтеграція: теорія та практика». У ній взяли участь 18 учасників із Болгарії (Аграрний – Університет м. Плодів), Польщі (Варшавський університет природничих наук) та України (Сумський НАУ). Одним із тренерів виступила проектний менеджер громадської організації «Центр європейських ініціатив» Юлія Сакунова.

За програмою літньої школи, студенти проходили інтерактивні тренінги та інформаційні сесії, на яких отримували знання з питань євроінтеграційних процесів, а також насолоджувались національно-культурним спілкуванням. Важливим для сумських учасників був обмін досвідом з колегами з Європи щодо життя в країнах, що вступили в Європейський Союз. Також керівники закордонних делегацій прочитали учасникам тематичні лекції: про досвід Болгарії після вступу до ЄС (економічний та освітній аспект) та про зміни в аграрній політиці Польщі після вступу в ЄС.

Експертами заходу виступили провідні науковці, представники влади та члени громадських організацій, у тому числі й ГО «Центр європейських ініціатив».

Міжнародна літня школа з євроінтеграції дозволила учасникам отримати не лише ґрунтовні теоретичні знання, а дала їм можливість спробувати застосувати їх на практиці. Зокрема, молодь отримала практичні навички з розробки та написання проектних заявок, застосовуючи європейські інтерактивні тренінгові технології. До того ж, тренер Юлія Сакунова провела для учасників рольову гру щодо розширення можливостей молоді для об’єднаної Європи.

Нагадаємо, що міжнародна літня школа «Євроінтеграція: теорія та практика» - це перший проект, який СНАУ організовує у складі мережі університетів природничих наук Центральної та Південно-Східної Європи (CASEE).