Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

15.07.12 15:59

Молодіжний табір SMART в Коблеві-2012: відпочиваємо навчаючись

 

Спортивні та інтелектуальні ігри, креативні заняття, творчі змагання, живе спілкування англійською, а також море та сонце – як ще краще можна провести літні канікули, якщо ти школяр? Протягом десяти днів, 27 червня – 8 липня, молодь насолоджувалась відпочинком у міжнародному таборі SMART.

Завдання проекту SMART – підвищення рівня знання іноземних мов і навичок спілкування, розвиток лідерських якостей та розширення кругозору у молоді. Сесії SMART відбуваються протягом всього року, але літній SMART – особливий, адже це можливість відпочити та отримати нові знання в той час, коли не треба думати про уроки та оцінки.

Кожен день табору, насичений різноманітними елементами програми, був не схожим на інші. Ранок починався із спортивної зарядки, яку проводив волонтер Корпусу Миру. Після сніданку учасники табору відпочивали на пляжі та в морі, беручи участь у цікавих рухливих іграх. Після обіду – заняття у креативних майстернях з волонтерами ЄВС: виготовлення театральних масок, листівок, оздоблення футболок, графіті тощо. Крім того, кожен учасник мав можливість взяти участь у створенні міні-фільму та спробувати себе у якості сценариста, режисера та актора. Пізнавальними були заняття з лідерства, коли кожен міг проявити себе та дізнатися про те, які навички треба розвивати, щоб досягти успіху.

Перед вечерею – ще одна можливість весело провести час на березі моря, а після – цікава вечірня програма: квести, театральні змагання, інтелектуальні вікторини, музичні змагання, дискотеки тощо.

Один день табору був присвячений екскурсії в Миколаїв, де учасники відвідали місцевий зоопарк, що вважається найкращим в Україні, а також змогли прогулятися вулицями цього портового міста та дізнатися цікаві факти з його історії та сучасності.

Останній вечір був особливим – «смартівці» готували власні театральні вистави про життя в таборі англійською мовою, після чого дивилися власні відео-фільми – результат роботи кожної з груп. Учасники, які взяли участь у конкурсі щоденників, були нагороджені подарунками.

Розставалися, як завжди, зі сльозами на очах. Але не треба засмучуватись – до зустрічі знов у новому SMARTі в вересні в Сумах!