Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

09.12.14 13:51

Можливості волонтерства та мобільності: зустріч волонтерів ЦЄІ зі студентами УАБС

 

Використовуйте волонтерство як можливість для саморозвитку. З таким меседжем європейські волонтери СМГО «Центр європейських ініціатив» звернулись до студентів УАБС 4 грудня під час зустрічі, присвяченої Міжнародному Дню волонтерства.

На початку зустрічі студенти поділились думками з приводу того, що вони розуміють під поняттям мобільності: подорожування, адаптивність, навчання закордоном. Підтверджуючи їх здогадки, керівник проектів ЦЄІ Юлія Єлфімова зазначила, що у сучасному світі, що постійно змінюється, надзвичайно важливо бути мобільним, особливо для молодої людини.

Одною з можливостей відкрити світ для української молоді є Європейська волонтерська служба (European Volunteering Service) у рамках програми Еразмус+, що підртимується Європейською Комісією. Щороку молоді українці відправляються за кордон, щоб стати волонтерами різних громадських організацій. Своїм досвідом ЄВС поділилась сумчанка Оксана Бондаренко, що зараз знаходиться у м. Лейпцигу (Німеччина). Спілкуючись з аудиторією через skype, вона поділилась порадами щодо участі у ЄВС. «По-перше, оберіть країну, до якої ви хочете відправитись волонтером. По-друге, вирішіть, чим саме ви хочете займатись – громадські організації пропонують досить широкий спектр занять», - розповіла вона. По словам волонтерки, знати мову країни, до якої їдеш, не обов’язково, але з нею почуваєш себе набагато впевненіше. Знання англійської хоча б на розмовному рівні обов’язкове.

«Родзинкою» зустрічі стали волонтери, що зараз проходять Європейську Волонтерську Службу в «Центрі європейських ініціатив». Емануеле Ді Белло та Світлана Деган з Італії та Ліза Яр з Німеччини розповіли, чому обрали Україну і саме наше місто для участі у проекті, а також відповіли на запитання аудиторії. Основне, що вони б порекомендували майбутнім волонтерам, - розглядати свій проект не тільки як шанс побачити світ, але і можливість випробувати свої сили та навчитись новому.

На завершення, представники ЦЄІ відмітили, що гарним стартом для міжнародних волонтерських проектів може бути участь у місцевих добровільних ініціативах. ЦЕІ регулярно проводить цікаві молодіжні заходи, які потребують допомоги, і були б раді поповненню рядів місцевих волонтерів.

Якщо ви хочете стати волонтером, надішліть листа на електронну пошту info@eu.sumy.ua із вказанням своїх контактів та описом своєї мотивації. Ми відкриті для співпраці!