Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

16.12.14 11:54

Право: не мати, а користуватись

 

Таку назву мала одна з «книг», що розповідала свою історію в рамках заходу «Жива бібліотека – права людини». Це стало основним меседжем «бібліотеки». Захід відбувся 13 грудня 2014 року до Міжнародного дня захисту прав людини, тому і «книги» були підібрані відповідно.

У «каталозі бібліотеки» можна було знайти 7 «книг», що були присвячені різним аспектам прав людини: «Переселенець. Людина з зони АТО», «ВІЛ та щастя сумісні?!», «Право громадянина на участь в правосудді», «Право: не мати, а користуватися», «Як я зменшив дозу отруєння при пасивному курінні», «Родина – це ті, хто люблять тебе», «Світ, доброзичливий до малюків».

Історії «книг» були засновані на особистому досвіді боротьби та відстоювання не тільки власних прав, але й прав інших людей. Як зазначила одна з «книг» у своїй розмові: «потрібно тільки почати боротись за власні права, а потім це просто стане звичкою».

Захід відвідало 47 осіб, багато з яких відмітили, що розмови з людьми віч-на-віч були для них неймовірно цікавими та корисними, а деякі з історій справжнім відкриттям та несподіванкою.

Паралельно «читанню» проходили «німі дебати». Відвідувачам пропонувалось прокоментувати три вирази «Війна справа влади, а не громадян», «Дах над головою важливіше за право говорити те, що ти думаєш», «Твої права закінчуються там, де починається біль іншого». Відвідувачі залишали дуже цікаві та влучні коментарі: «Необхідно відстоювати свої права: право на свободу слова, право на власність. Не буде свободи слова – може не стати і даху над головою».

Це вже другий захід із серії «Живих бібліотек», що організовує СМГО «Центр європейських ініціатив» у рамках діяльності Молодого послу миру і не останній. Ми висловлюємо подяку науковій бібліотеці УАБС, всім волонтерам, що залучились до проведення заходу і звичайно щиру вдячність нашим «книгам», що ділились своїми історіями відкрито та неупереджено.

Якщо ви є цікавою «книжкою» і готові поділитись своєю історією, або можете запропонувати актуальні теми для майбутніх зустрічей, чекаємо на ваші пропозиції.

Запрошуємо всіх слідкувати за оголошеннями і зустрінемось наступного року у «Живій бібліотеці».