Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

30.09.15 10:27

Проект "Eco-building, a better world": враження учасниці проекту

 

З 1 по 9 вересня 2015 року в мальовничому місті Трамонті (Італія), що знаходиться на Амалфійському узбережжі, пройшов черговий тренінговий курс з екологічного будівництва на тему "Eco-building, a better world", що реалізувався в рамках програми Європейського Союзу "Erasmus+" та об’єднав 32 молодіжних лідерів та молодіжних працівників з 16 країн.

За підтримки «Центру європейських ініціатив», який є партнером головного організатора проекту, а саме ACARBIO (Amalfi Coast Earth Future Biosphere Life Development) мою кандидатуру у якості волонтера було затверджено, за що я безмежно вдячна!

Організатори тренінгу забезпечували: харчування, проживання, участь у всіх елементах програми, необхідні матеріали та обладнання, а також компенсували вартість проїзду згідно правил програми “Erasmus+”, а саме 275 євро для України, з яких відрахували 20 євро за трансфер Неаполь-Трамонті-Неаполь. Всі учасники тренінгового курсу проживали в крилі для паломників старовинного монастиря св. Франческо, збудованого ще в ХV столітті.

Згідно з програмою, тренінг мав бути спрямований на обмін ідеями та досвідом, розвиток навичок, робочих методів та започаткування довготривалого партнерства між організаціями учасників, що сприяло б розробці та втіленню програм направлених на підвищення обізнаності щодо технологій будівництва «еко-домівок» та програм сталого розвитку спрямованих на молодь та громадян їх країн. Головною метою тренінгу було покращення якості молодіжної роботи шляхом вивчення підходів неформальної освіти пов’язаних з еко-будівництвом, розвиток компетенцій учасників та покращення зв’язку з навколишнім середовищем та місцевою громадою.

Теоретичній частині, як виявилося на практиці, було відведено максимально півтора дня, а весь інший час учасники були задіяні на будівельному майданчику перетворюючи вже існуючу будівлю, на будиночок для освітніх заходів для молоді, виконуючи заходи з підвищення теплового опору внутрішніх стін та стелі. Підвищення ефективності теплоізоляції досягалося використанням натуральних та екологічних матеріалів, таких як глина, солома, та дерево. Так званий еco-building workshop тривав від 9 до 18 години з перервами на сoffee break о 11 годині і на обід о 14.

Учасники розрізали вздовж солом’яні блоки, міцно звязані та стягнуті дротом, готуючи матеріал для утеплення внутрішніх стін будинку, далі їх монтували до стіни і покривали цементно- глиняним розчином. Утеплення даху зсередини відбувалося наступним чином: від листя очищувався бамбук, різався на необхідну довжину, далі зв’язувався дротом, утворюючи таким чином щит, котрий монтувався до балок покрівлі, а простір між ним та черепицею заповнювався соломою.

Плюси мого виїзду:

  • підвищився рівень свідомості в сфері технологій екологічного будівництва;
  • знайомство з неймовірно цікавими людьми з різних країн, знайомство з їхньою культурою та з національними кулінарними традиціями;
  • покращення рівня розмовної англійської мови;
  • екскурсія по мальовничому регіону Амалфійського узбережжя занесеного до спадщини ЮНЕСКО;
  • відвідання італійського Octoberfest та концерту віртуоза акордеону, маестра Pino Di Modugno.

Мінуси:

  • важка та монотонна фізична робота;
  • відсутність порозуміння та відповідного контакту відносно організації роботи з самими організаторами (принаймні на початках);
  • дуже скромне харчування.

Варто підкреслити, що всі враження, пропозиції чи питання проговорювалися організаторами та учасниками щоденно, після робочого дня, тим самим удосконалюючи та коригуючи розклад наступного дня та зміцнюючи відносини між двома сторонами.

З найкращими побажаннями,
Вікторія Климюк