Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

30.11.10 13:11

Проект «LOVEAT» за участю сумських євроклубівців

Автор: Інна Битюк

Протягом тижня 10-18 листопада 2010 року делегація від України у складі десяти членів євроклубів Сумщини відвідала Польщу, де проходив проект з обміну кулінарними традиціями «LOVEAT». У ньому також брали участь школярі з Польщі та Німеччини. Україну представляли сумські школярі із ЗОШ № 1, 25, 29, гімназії № 1 та Охтирської гімназії.

Кожна держава презентувала свої національні страви. На українському вечері молодь пригощали борщем, картопляними млинцями зі сметаною та налисниками. Польський вечір смакував шарлоткою з морозивом, а німецький – салатом з німецькими ковбасками. Окрім пригощання одне одного національною кухнею, учасникам пропонували пройти майстер-клас по виготовленню польських булочок та солоних паличок, вчили етикету сервірування столу.

Аби внести часточку пустощів поляки організували гру, у ході якої необхідно було знайти будівлі міста, котрі були зображені на фото. Також школярі просили у перехожих оригінальні, але непотрібні для них речі. Сумській делегації вдалося назбирати мандарини, реклами, проїзні квитки, ручки, візитки. Наостанок учасникипроекту пройшли майстер клас з циркового мистецтва.

За словами координатора Асоціації європейських клубів Сумщини Лариси Кондратенко, школярі відпочили та поповнили свою життєву скарбничку приємними та незабутніми враженнями.

Відгуки учасників

  • Поездка в Польшу с дружной компанией и лучшим руководителем – это шикарная возможность отдохнуть от серых будней и получить много позитивных эмоций. Было приятно смотреть , когда представители с других стран едят украинские блюда с невероятно большим удовольствием. Эта поездка для меня была наилучшей со всех заграничных. Сейчас мы поддерживаем контакт со всеми участниками в интернете. 
  • Это была действительно чудесная поездка. Мне она очень понравилась. Там было много разных и интересных игр. Например, игра, где мы были шахматами. Каждый день мы играли в волейбол, футбол или настольные игры. У нас был один урок по жонглированию - это было прекрасно! Я считаю, что украинский вечер был интересным для наших немецких и польских друзей, и надеюсь, что он им понравлся. Также я побывала на немецком и польском вечерах. Потом мы презентовали украинские национальные десерты, готовили блинчики с творогом и шоколадом. Польские и немецкие национальные десерты мне также понравились. Жаль, что все так быстро закончилось и мы так мало времени провели в Польше.
  • Одним з правил цього проекту було те,що увечорі кожна група повинна була представити звичаї та традиції своєї країни, а також приготувати національний обід та десерт. Я хотіла б сказати,що пишаюся тим, що нам,дійсно, вдалося вразити німців та поляків українським борщем,драниками та млинцями з творогом. Не можу не розповісти вам про уроки циркового мистецтва , які проводила зовсім молода, але талановита дівчина Каша. Під час процесу жанглювання кульками, ми забули про всі свої негаразди та проблеми поринули у світ спокою та гармонії. По закінченню проекту діти дуже не хотіли розлучатися зі соїми новими друзями,оскільки здружилися стали немов одна велика сімя. Мабуть, ця подорож назавжди залишиться у серцях кожного із нас.
  • Программа проведения проекта была спланирована очень тщательно и грамотно, и говорю я это не просто так, ведь за одним занятием почти сразу шло второе. Но занятия проходили в интересной и очень увлекательной форме: чаще всего это были игры. В конце проекта руководители отметили, что наша группа была самой сплоченной из множества других. И это действительно чувствовалось: все хотели продлить прощальный вечер хотя бы на часик, так как уезжать очень не хотелось. Поездка мне очень понравилась, и буду надеяться, что новое приключение будет не менее интересным!!!