Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

11.12.15 10:14

Симуляційна гра «Волонтери Марсвілю» в Сумах

 

Центр європейських ініціатив виступив організатором стимуляційної гри для волонтерів, які працюють з викликами, спричиненими військовими діями на Сході України. Цей захід є частиною міжнародного проекту "Conflict Consultant for IDP", метою якого є підготовка тренерів з методики стимуляційної гри в країнах, які долають наслідки військових конфліктів та опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб (Грузія, Арменія, Азербайджан, Україна).

27-29 листопада в Сумах відбулась стимуляційна гра «Волонтери Марсвілю», яка була створена та проведена в рамках міжнародного проекту "Conflict Consultant for IDP", організатором гри виступив «Центр європейських ініціатив». Метою проекту є підготовка тренерів, що використовують стимуляційну гру як методику налагодження діалогу між ВПО та місцевим населенням. Гра в Сумах була сфокусована на проблемах волонтерів, які працюють з людьми, постраждалими від військових дій на Сході України. Група з 19 волонтерів та активістів з усієї Сумської області зібралась в ДЗСТ «Ровесник» аби протягом трьох днів не лише познайомитись та обмінятись досвідом волонтерської роботи, адже волонтери завжди прагнуть нового та кращого в своїй роботі. Учасників зацікавив новий формат навчання – симуляційна гра – і вони з нетерпінням чекали її початку. Дія нашої гри відбувається в далекому 2436 році на планеті Марс, де мешкають вихідці з Землі та інших планет.

Для далекого майбутнього проблема утилізації сміття є не менш актуальною, ніж для сучасності – тож вирішили цю проблему звичайним шляхом: побудували сміттєпереробну космічну платформу. І, як і у наші дні, на далекому Марсі, сміттєві платформи іноді теж вибухають і спричиняють глобальні екологічні катастрофи. Тож Марс зразка 2436 року – планета, яка долає наслідки величезної екологічної катастрофи, що сталась 2 роки тому, внаслідок чого значні території стали непридатними для життя, і величезна кількість людей в один день мала шукати собі нове місце для життя. Марсвіль гостинно прийняв цих людей, волонтери міста активно долучились до допомоги переселенцям, і до ліквідації наслідків. Але наскільки вистачить потенціалу волонтерів? Як вони зможуть подолати виклики, що принесла з собою ця катастрофа? Що переважить: співчуття та служіння людям чи прагнення звичайного «нормального» життя? Яку відповідь волонтери Марсвілю дадуть на питання: буди чи не бути волонтерству в Марсвілі…

Для реальних волонтерів Сумщини персонажі, яких вони мали зіграти, подекуди виявились справжнім випробуванням.

З відгуків учасників: Юрій, студент СумДУ (в грі – декан факультету соціології): «Мені було дуже важко грати мого персонажа, адже я маю дуже невелике уявлення про життя деканів. Але це був дуже корисний досвід. Тепер я краще уявляю, наскільки це відповідально - займати таку посаду. Я зрозумів, що уміння спілкуватися з різними людьми є дуже важливим, коли ти обіймаєш таку посаду».

Ольга, лікар (в грі - керівник громадської організації): «Ніколи не замислювалась над тим, як це – керувати громадською організацією, давати завдання і відповідати на запити великої кількості людей. Вони всі щось від мене хотіли: і волонтери, і переселенці, і навіть мер! В який то момент я зрозуміла, що не можу і не хочу за все сама відповідати – я маю делегувати повноваження. Я почала знайомити цих людей між собою і перенаправляти їх один одному. Це саме те, чого я не можу досягти в реальному житті, але розумію, що навчитися цьому для мене є конче потрібним».

Микола, IT спеціаліст з Луганська (в грі – волонтер-бібліотекар): «Говорячи чесно – я не зміг зіграти свого персонажа. Для мене виявилось важко повернутися навіть подумки до часів, коли моя робота мене не задовольняла ні з точки зору грошей, ні з точки зору задоволення від праці. В цьому сенсі, волонтерство не може вирішити проблему самореалізації людини. Я це зрозумів під час гри».

Можливість прожити життя іншої людини протягом всього лиш декількох годин допомогло волонтерам по-іншому побачити їх реальні життєві ситуації, отримати нову мотивацію і ідеї на майбутнє. Саме опрацюванням реалій було присвячено третій день заходу. В групових дискусіях волонтери напрацювали можливі шляхи подолання певних проблем в роботі, обговорили спільні ідеї та поділились напрацьованим досвідом. Повертаючись додому всі розуміли, що цей захід став початком нової співпраці та новим поштовхом для дій для цієї групи.

Проект «Conflict Consultant for IDP» реалізується громадською організацією «Creative Development Center» (Грузія) за фінансової підтримки уряду Німеччини, метою якого є підготовка тренерів з методики стимуляційної гри в країнах, які долають наслідки військових конфліктів та опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб (Грузія, Арменія, Азербайджан, Україна).