Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

11.12.12 13:33

Справжні ельфи Санта Клауса

 

Кожен знає з малку, що раз у рік відбуваються дива, коли ми всі чекаємо з радістю на бородатого Миколая. Незалежно від віку та країни ми хочемо вірити, що диву станеться. Інша річ, коли ти сам допомагаєш цьому диву статися для маленьких діток. 6 грудня 2012 року молодь з України, Польщі та Німеччини організувала справжнє казкове свято Миколая для маленьких дітлахів. Свято відвідали 120 діток у віці від 0 до 10 років з декількох сіл поблизу Любліна.

Молодь прикрасила молодіжний будинок, створивши справжню хатинку Санти. Учасники підготували подарунки для всіх дітей, а також організували святкові майстер класи та розваги для дітлахів, як маленькі ельфи Санти. Після розваг та майстер класів дітлахи зібрались у великій залі, де вони співали колядки, а потім з’явився Миколай. Кожен малюк підходив до Миколая, сідав на коліна та розповідав віршик або співав пісеньку. Діти були щасливі, а «ельфи» втомлені але задоволені своєю роботою.

Окрім свята та підготовки до нього, молодь брала участь в інтеграційних заняттях, майстер класах з міжкультурної комунікації, культурних вечорах, під час яких кожна група презентувала свої культуру та традиції. У рамках програми була екскурсія до Любліну, яка проходила у вигляді міської ігри.

Молодіжна зустріч відбувалась у рамках проекту «Миколайчики 2012», що проходив з 1 по 8 грудня 2012 року у молодіжному центрі Мотич Лешний поблизу Любліна за підтримки Польсько-німецького молодіжного офісу. Вісім представників євроклубів м. Суми та Сумської області взяли участь у міжнародному молодіжному обміні. Серед учасників були переможці цьогорічного конкурсу «Європейські обличчя Сумщини – спортивні досягнення».

Відгуки учасників:

«Мені дуже сподобалось брати участь у такому грандіозному проекті. Це назабутнє почуття готувати свято для маленьких дітей. Кожного дня ми вигадували нові заняття, заходи, конкурси, квести. Чудово бути комусь корисним. І не дивлячись на те, що діти були з різних країн та різного віку, ми все одно змогли найти спільну мову і навіть подружитися. Я щаслива, що брала участь. Дякую організаторам цього свята. Потрібно і у нас в Сумах частіше проводити подібні проекти», Вікторія Даджина.

«Я брала участь у міжнародному волонтерському проекті «Миколайчики» у Польщі. Я дуже задоволена. Мені все сподобалось: і будинок у якому мешкали, і організація самого проекту. Мені сподобалось спілкуватися з поляками і німцями. Я дуже вдячна організаторам проекту. Тамилочка Прогонна Мені дуже сподобалась подорож. Колектив дуже приємний та відповідальний. Сподобалось проживання та харчування. Також сподобалось те, яким чином була організована наша робота. Сподобалась подорож до Любліну та спілкування з людьми. Отримала цінний досвід та масу задоволення», Єлізавета Агеєва.

«Я беру участь у цьому проекті вперше та сподіваюсь, що не востаннє. За цей короткий час отримали дуже багато позитивних емоцій. Під час проекту ми дізналися багато цікавого про такі країни як Німеччина і Польща, про їх традиції та культуру. Та найцікавішим враженням була організація свята для дітей. Ми прикрашали будинок, готували смачні тістечка та просто отримували задоволення. Ми знайшли нових друзів. Мені дуже сподобався цей проект», Валерія Кривошей.

«Мені все дуже сподобалось, особливо свято для дітей, були цікаві національні вечори. Була дуже рада, що випав сніг і всі говорили, що там як в Нарнії. Дуже хочу поїхати на цей проект і наступного року. Дякую за таку поїздку та приємний досвід», Вікторія Гапонова.