Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

02.10.09 06:37

Сумські та вінницькі євроклуби зустрілися в он-лайні

 

24 вересня 2009 року Центри європейської інформації у Сумах та Вінниці одночасно зібрали місцеві шкільні європейські клуби для участі в он-лайн відео-конференції. Так як захід був присвячений Дню європейських мов, головне питання для обговорення звучало наступним чином: «Як знання іноземних мов допомагають нам в житті та роботі євроклубу?»

Даний захід є першим в своєму роді, тому викликав неабиякий інтерес з боку молоді: участь в он-лайн конференції взяли представники 10 сумських і 17 вінницьких євроклубів.

 Захід розпочався із привітань на різних мовах та презентацій діяльності окремих євроклубів. Крім того, учасники обговорили креативні ідеї для майбутніх проектів. Було висунуто декілька пропозицій майбутньої співпраці, зокрема, проведення табору євроклубів, на якому можна було зустрітися та поспілкуватися наживо.

 Цікавим міжкультурним компонентом відео-конференції стала участь волонтерів Європейської Волонтерської Служби. В Сумах це волонтери з Німеччини, Франції та Італії, а у Вінниці – волонтери з Польщі, які прибули до України у вересні. Одними із завдань їхньої роботи також є розвиток шкільних європейських клубів та популяризація вивчення іноземних мов.

 Відео-конференція тривала трохи менше години, і тому, залишилось ще багато питань для обговорення. В зв’язку з цим, молодь виявила бажання проводити такі заходи регулярно, що в майбутньому може стати елементом мережевої співпраці євроклубів з двох міст.

 **********************************************

Всеукраїнська мережа  центрів європейської інформації об’єднує 24 Центри, які створені за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» протягом 2005-2008р. 23 Центри європейської інформації функціонують на базі обласних наукових універсальних бібліотек у Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирі, Івано-Франківську, Кіровограді, Луганську, Луцьку, Львові, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Харкові, Херсоні, Хмельницьку, Черкасах, Чернівцях, Чернігові та у м. Сімферополь. У 2007 році відкрився перший пілотний ЦЄІ на базі бібліотеки вищого навчального закладу – Севастопольського національного технічного університету. 

Центри європейської інформації забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України.