Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

24.12.14 13:29

Тренінг "Filming Racism" в Туреччині: відгуки учасниці з України

 

9-16 грудня 2014 року молодь з «Центру європейських ініціатив» взяла участь у міжнародному тренінгу "Filming Raсism" у місті Карс, Туреччина. "Filming Racism" - це тренінговий курс, що був спрямований на сприяння взаєморозуміння та різноманіття. Крім того, тренінг був присвяченій ефективній молодіжній роботі на європейському та міжнародному рівнях у рамках програми Європейської комісії «Ерасмус +».

Захід сприяв розвитку потенціалу молоді у сфері міжкультурної молодіжної роботи через підвищення поінформованості учасників щодо культурного різноманіття та їх спроможності успішно працювати з міжкультурними молодіжними групами.

Своїми враженнями та відгуками поділились учасники проекту:

«Щиро дякую Центру європейських ініціатив за надану можливість взяти участь у міжнародному тренінговому курсі Ваша організація дійсно допомагає людям розвиватися та змінювати себе на краще, тим самим змінювати своє оточення, формуючи свідоме, демократичне українське суспільство.

На тренінгу Україну представляли Микола Чернотицький, Катерина Самойленко та Любов Філатова.

За умовами тренінгу нам необхідно було підготувати презентацію та зняти фільм до 3 хвилин, в яких би висвітлювалася проблема дискримінації та расизму в Україні.

8 грудня ми відлітали з Борисполя до столиці Грузії. У Тбілісі зустріли учасників від Грузії та автобусом поїхали до Карса. Дорога була довгою, тому ми мали чудову нагоду побачити як живе сучасна Грузія та Турція. Це були неймовірно красиві ландшафти, гори та море.

У перший день у Карсі ми мали святкову вечерю, де познайомилися з усіма учасниками тренінгу: Великої Британії, Нідерландів, Грузії, Італії, Македонії, Польщі, Румунії, Тунісу, Угорщини, Азербайджану та приймаючою стороною Турцією. Це були щирі, креативні, цілеспрямовані люди, з активною життєвою позицією віком від 20 до 30 років.

Тут я вперше відкрила для себе світ східної культури, смачний терпкий чай, мечеті, з яких лунає п’ять разів на день молитва, невисокі будинки в яскравих кольорах та різних архітектурних стилях, привітні люди на вулицях - і все це у полоні гірських масивів.

Ми мали можливість відвідати руїни Ані – це зруйноване середньовічне вірменське місто, фортеця вірменських князів 5 століття, розташоване в турецькому мулі Карс(біля кордону з Вірменією).

Протягом курсу для нас були проведені майстер-класи, воркшопи, ситуаційні завдання з розуміння ідентичності, вирішення конфліктів, різноманіття та гармонії, а також був залучений спеціаліст у сфері кінематографії, який розповів як краще знімати, які програми використовувати для монтажу відео. Методи, використані під час тренінгу, були побудовані на методах неформального та емпіричного навчання.

Продуктом тренінгу став документальний фільм, від кожної інтернаціональної групи. У нашій групі працювали люди з трьох країн: Грузії, Польщі та України. Мета фільму – це сприяння різноманітності та соціальній згуртованості. Після перегляду фільмів було обговорення щодо розуміння культурної ідентичності та різноманіття с точки зору толерантності, взаєморозуміння та поваги.

В останній день тренінгу був присвячений ефективній молодіжній роботі на європейському та міжнародному рівнях у рамках програми Erasmus+. Як виявилося, тренінг або молодіжний обмін організувати не так й складно. Перш за все необхідно виявити цікаву та актуальну тему, потім знайти партнерів, подати заявку на проведення тренінгу або молодіжного обміну та ознайомитись з фінансуванням Erasmus+.

Позитивні емоції після тренінгу, ще досі переповнюють мене. Я навіть і не здогадувалась, що ці 7 днів будуть такими насиченими та цікавими. Я отримала досвід роботи в міжнародній команді, розширила свій кругозір, знайшла друзів, які так чи інше зробили свій внесок у мій особистий розвиток, дізналася багато цікавого про дискримінаційні процеси в інших країнах, а також мала шанс попрактикувати англійську мову.

Я вважаю, для кожної молодої людини такі тренінги – це корисний досвід, можливість дивитися на світ ширше, пізнавати нове та змінювати себе на краще.»

Фільми виготовлені у рамках проекту можна переглянути за цими посиланнями:

Самойленко Катя