Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

11.09.15 14:33

Тренінговий курс “STEP IN” в Таллінні: вирішення конфліктів через діалог

 

СМГО «Центр європейських ініціатив» запрошує представників громадських організацій та ініціативних груп, що працюють з молоддю, взяти участь у тренінговому курсі “STEP IN: Step into the Dialogue”. В рамках проекту представники 11 країн Європи та Кавказу протягом 8 днів вивчатимуть методи міжкультурної комунікації, що сприяють запобіганню конфліктам. Захід відбудеться у Таллінні з 7 по 14 листопада 2015 року.

Мистецтво мудрого і проникливого діалогу є основною цінністю будь-якої розмови, незалежно від того, чи це політичний саміт, що проводиться на найвищому рівні, приватна розмова або бізнес-переговори. На жаль, в сучасному світі комунікація часто обмежується лише ярликами, знаками та короткими повідомленнями. Відсутність взаєморозуміння є джерелом, здавалося б, нерозв'язних конфліктів і непорозумінь. І це є особливо актуальним для молоді. Проект “STEP IN” створений з метою надати молодіжним працівникам інструменти, що дозволять їм в майбутньому долати подібні проблеми шляхом використання найкращого досвіду в реальних життєвих ситуаціях.

В ході навчального курсу ми зосередимо увагу на вивченні сучасних методів мультикультурного спілкування. Учасники матимуть можливість дізнатися про різні значення знаків у різних культурах і середовищах, а також про важливість їх декодування. Вони навчаться визначати різні типи конфліктів (конфлікт цінностей, поколінь, структур, відносин, доступу до інформації тощо), що виникають на міжкультурному тлі, а також дізнаються про різні методи їх вирішення. Протягом всіх тренінгових сесій учасники працюватимуть над розвитком різних стилів і стратегій ведення переговорів та поглибленням знань про Альтернативне Вирішення Спорів.

Завдання тренінгу:

 • підвищити обізнаність учасників з теми міжкультурної комунікації;
 • сприяти засвоєнню учасниками навичок з ефективного ведення діалогу та переговорів;
 • поділитися знаннями та навичками в галузі ведення переговорів в різних культурних середовищах, як на місцевому, так і на європейському рівні;
 • вивчити ефективні способи вирішення конфліктів;
 • пояснити та заохотити до використання методу Альтернативного Вирішення Спорів (АРС);
 • надати молодіжним працівникам можливість попрактивати свої навички та компетенції у сфері врегулювання конфліктів і ведення міжкультурного діалогу;
 • сприяти активній участі молоді у громадянському суспільстві;
 • сприяти усвідомленню молоддю необхідності налагодження ефективного діалогу за умов культурного різноманіття;
 • створити умови для подальшої співпраці та розвитку нових проектів та ініціатив.

Участь у проекті візьмуть молодіжні лідери та працівники з Вірменії, Білорусі, Чехії, Естонії, Польщі, Грузії, Німеччини, Угорщини, Норвегії, Іспанії та України.

Захід відбудеться за підтримки програми Європейського Союзу “Erasmus+”.

Учасники проекту:

 • віком не молодше 18 років;
 • молодіжні лідери, молодіжні працівники, представники громадських організацій, що працюють з молоддю;
 • мають бажання та можливість впроваджувати отримані знання у своїх громадах, а також підтримувати партнерські зв’язки, налагоджені на проекті;
 • мають достатній рівень володіння англійською мовою;
 • мають чинний закордонний паспорт.

Дата проведення: з 7 по 14 листопада 2015 року.

Місце проведення: м. Таллінн, Естонія.

Організатори забезпечують: харчування, проживання, участь у всіх елементах програми, необхідні матеріали та обладнання, а також компенсують вартість проїзду згідно правил програми “Erasmus+”*.

За рахунок учасників: медичне страхування, реєстраційний внесок – 40 євро, витрати, пов’язані з оформленням шенгенської візи.

Як подати заявку: бажаючі взяти участь, будь-ласка, до 15 вересня 2015 року включно заповніть анкету та надішліть її на електронну адресу info@eu.sumy.ua.

Так як кількість місць обмежена, відбір учасників буде відбуватись на конкурсній основі.

За детальною інформацією звертайтесь: info@eu.sumy.ua.

* Вартість квитків компенсується у 100% розмірі в рамках лімітів, визначених програмою у залежності від відстані від вашого місця проживання до місця проведення тренінгу (м. Краків). В рамках від 100 км до 499 км – компенсація в рамках ліміту до 180 євро; в рамках від 500 км до 1999 км – компенсація в рамках ліміту до 275 євро. Якщо вартість квитків перевищує відповідний ліміт, то учасник компенсує різницю самостійно. Відстані визначаються згідно з офіційним «калькультором відстаней» на сайті програми “Erasmus+”.