Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

11.11.10 09:29

Відбір учасників проекту «Волонтерство – шлях до успіху. Підвищення спроможності Центрів європейської інформації»

Автор: Інна Битюк

Запрошуємо подавати заявки на участь в першому етапі проекту «Волонтерство – шлях до успіху. Підвищення спроможності Центрів європейської інформації». Тренінг «Залучення волонтерів до роботи центрів європейської інформації» відбудеться 5-8 грудня 2010 року у м. Суми. Організатором тренінгу виступає громадська організація «Центр європейських ініціатив» під егідою Мережі центрів європейської інформації України за підтримки МФ «Відродження».

У програмі тренінгу будуть розглянуті:

  • Поняття волонтерства, обмін наявним досвідом;
  • Залучення волонтерів, визначення потреб та мотивації;
  • Орієнтація та навчання волонтерів;
  • Керування роботою волонтерів;
  • Оцінка діяльності волонтерів;
  • Утримання, визнання та винагородження волонтерів;
  • Управління ризиками в роботі з волонтерами;
  • Планування волонтерської програми;
  • Міжнародні волонтерські програми;
  • «Європейський рік волонтерства – 2011»: перспективи та можливості для МЦЄІУ.

Також заплановано, що на тренінгу буде розроблена певна модель, за якою в подальшому можна буде залучати та співпрацювати з «постійними» волонтерами в ЦЄІ.

У цілому проект «Волонтерство – шлях до успіху. Підвищення спроможності Центрів європейської інформації» націлений на часткове вирішення проблем людських ресурсів в ЦЄІ та необхідності напрацювання механізмів роботи з волонтерами в ЦЄІ, які б здійснювали як поточну роботу, так і допомагали в організації інформаційних заходів. Цей проект у майбутньому допоможе Центрам європейської інформації навіть за відсутності або недостатнього фінансування певних заходів, організовувати свою роботу на гідному рівні та підтримувати свою «життєздатність».

Наступними етапами проекту стануть: навчання волонтерів, підтримка реалізації волонтерських ініціатив, стажування, навчальні візити для волонтерів, складання бази даних волонтерів та розробка рекомендацій по роботі з волонтерами в ЦЄІ. Більше інформації про проект.

Місце проведення: м. Суми.

Дати проведення: 5-8 грудня 2010 року.

Тренери: Ярина Боренько та Андрій Донець з тренерської групи «Діалог».

Керівник проекту: Анна Ковбасюк (Десятова).

Вимоги до учасників:

• особиста мотивація то мотивація організації, що делегує. Передбачається, що особа, яка візьме участь в даному тренінгу буде відповідати за координацію волонтерів в своєму ЦЄІ в майбутньому та буде контактною особою на наступних етапах проекту;

• наявність певного досвіду роботи;

• готовність брати участь в проекті протягом всієї його реалізації та в майбутньому;

• бути представником певного ЦЄІ. Якщо ви представляєте організацію, яка не є партнером в проекті центру європейської інформації (ГО або бібліотеки), ви можете взяти участь в проекті за умови представлення листа-підримики від організації, яка реалізує проект із зобов’язанням виконання функції координації волонтерів у вказаному ЦЄІ в майбутньому.

Умови участі у тренінгу: організатори покривають проживання, харчування, необхідні матеріали, а також компенсують вартість проїзду з місця проживання до місця проведення тренінгу та назад за умови наявності оригіналів квитків (автобус або потяг: плацкарт чи купе).

Термін подачі анкети на участь в тренінгу: 21 листопада 2010 року.

Ви можете заповнити он-лайн анкету тут. Листи підтримки (за необхідності) надсидайте додатково на електронну адресу info@eu.sumy.ua, але тільки після заповнення он-лайн анкети.